Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Rolski Artykuły autora:

Michał Rolski

Przetestowaliśmy pięciokilometrową trasę Pucharu Świata w Jakuszycach

sobota, 11 lutego 2012 w Miejsca
Słyszeliśmy wiele opinii, a nawet "legend" o trasie biegów na dystansach 10 km i 15 km przygotowanych na Puchar Świata w Szklarskiej Porębie. Czy jest trudna? Co czeka startujących na niej zawodników? Przeprowadziliśmy redakcyjny test trasy.

XXXIII Bieg Gwarków - impreza pełna przeciwieństw

poniedziałek, 30 stycznia 2012 w Relacje
29 stycznia 2012 roku, w Rybnicy Leśnej niedaleko Wałbrzycha odbył się 33. Bieg Gwarków. Nie spotkałem uczestnika, którego odczucia wobec biegu byłyby obojętne. Wypowiedzi raczej były skrajne "nigdy tu nie wrócę" lub "było bardzo fajnie".

Narty Alpina TNB - czy pomogą w rozwoju polskiego narciarstwa biegowego?

wtorek, 24 stycznia 2012 w Sprzęt
Jak powstawały narty Alpina z polskim akcentem? W jaki sposób ich sprzedaż ma wpływać na rozwój amatorskiego narciarstwa biegowego w Polsce? Kto je zaprojektował, gdzie można je kupić i jak się sprawują na śniegu? Piszemy o nartach Alpina z polską szatą graficzną.

Izerski Szlak Cietrzewia - czy istnieje tylko na mapie?

czwartek, 12 stycznia 2012 w Aktualności
Z początkiem roku pisaliśmy o utworzeniu szlaku narciarskiego prowadzącego ze Stogu Izerskiego nad Świeradowem Zdrój do Jakuszyc. Niestety informacja okazała się przedwczesna, bo mimo zapowiedzi trasa nie jest przecierana maszynowo. Na forach internetowych i w komentarzach narciarzy biegowych wrze...

Czy w długi weekend pobiegamy na nartach w Jakuszycach?

środa, 04 stycznia 2012 w Aktualności
Tłumy narciarzy zapowiadają swój przyjazd do Jakuszyc na biegówki w długi weekend 6 - 8 stycznia.  W tym samym terminie organizowane będą tam wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Tour. Czy starczy miejsca dla narciarzy?

Mimo odwilży w Polsce można biegać na nartach !

wtorek, 03 stycznia 2012 w Aktualności
Biegacze narciarscy nie mogą doczekać się zimy. Wielu z nas obserwując pogodę i temperaturę za oknem sądzi, że ten sezon jest stracony. To nieprawda, w Polsce można biegać na nartach, choć tylko w niewielu miejscach...

Kto tak naprawdę tworzy Salomon Nordic Sunday?

środa, 14 grudnia 2011 w Imprezy
Cykl zawodów Salomon Nordic Sunday niebawem startuje po raz trzeci. Impreza potrzebowała zaledwie dwóch sezonów, aby wyrosnąć na jedną z popularniejszych i bardziej wyczekiwanych przez uczestników biegów narciarskich w Polsce. Zapraszamy na wywiad z Beatą Lepką - pomysłodawczynią i organizatorką SNS.

Plan treningowy do Biegu Piastów 50 km techniką klasyczną (na ukończenie) - wstęp

poniedziałek, 12 grudnia 2011 w Plany treningowe
Myślisz o starcie w Biegu Piastów techniką klasyczną na dystansie 50 km, lecz martwisz się, czy dasz radę? Jesteś osobą aktywną i nie boisz się wyzwań? Jeśli przygotujesz się do imprezy zgodnie z tym planem, nie tylko ukończysz bieg na królewskim dystansie, ale zrobisz to w dobrym stylu, w przyzwoitym czasie i zachowasz jeszcze energię na radość ze swojego sukcesu.

Można się już zapisywać na I Bieg Ulicami Miasta Dusznik Zdroju

poniedziałek, 31 października 2011 w Aktualności
Pierwszy w Polsce bieg narciarski, który ma się odbyć 11 lutego 2012 roku na ulicach Dusznik Zdroju, na wzór znanych biegów organizowanych w Pradze i Brnie, cieszy się dużym zainteresowaniem amatorów biegówek, a także mediów. Od dzisiaj (31.10.2011) można już się zapisywać do udziału w tej niecodziennej imprezie.

Czy tak wkrótce będzie wyglądać Polana Jakuszycka?

czwartek, 27 października 2011 w Miejsca
Jakuszyce znane są w Europie dzięki doskonałym warunkom do biegania na nartach, Biegowi Piastów, a wkrótce Pucharowi Świata. Gospodarze terenu snują plany lepszego zagospodarowania Polany Jakuszyckiej. Dotarliśmy do wizualizacji pomysłu, który być może wkrótce doczeka się realizacji.
Strona 3 z 6

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas