Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Portal nabiegowkach.pl zawiesza działalność szkoleniową

opublikowano: 11 listopada 2019 autor: Michał Rolski

Uczestnicy pierwszego zimowego turnusu Obozów nabiegowkach.pl z instruktorami: Józefem Łuszczkiem i Markiem Tokarczykiem (styczeń 2012)

Uczestnicy pierwszego zimowego turnusu Obozów nabiegowkach.pl z instruktorami: Józefem Łuszczkiem i Markiem Tokarczykiem (styczeń 2012)
Po siedmiu latach organizacji wszelkiego rodzaju biegówkowych kursów, szkoleń i obozów portal nabiegowkach.pl zawiesza tę działalność. Przeczytaj o naszych motywacjach, powodach i planach.

Od początku istnienia portalu nabiegowkach.pl trzymamy się misji upowszechniania narciarstwa biegowego i wiedzy o tej dyscyplinie. Nasza działalność szkoleniowa ściśle wpisywała się w to zadanie. W 2012 roku, gdy rozpoczynaliśmy organizację "Obozów nabiegowkach.pl", były one jedną z niewielu możliwości w Polsce poznania i przyswojenia sobie narciarskiej techniki biegowej. W tamtych czasach nie było jeszcze biegowych szkół narciarskich lub dopiero się rodziły. Instruktorów udzielających lekcji indywidualnych była także garstka.

Dlatego kursy organizowane przez portal nabiegowkach.pl pozwalały blisko dwustu adeptom każdej zimy pozyskać umiejętność biegania na nartach oraz wiedzę o narciarskiej technice, dobieraniu, czy serwisowaniu sprzętu. Niezwykle istotny był także aspekt integrujący środowisko, na tygodniowych obozach osoby z całej Polski, których łączyło to samo zainteresowanie, wspólnie spędzały zimowy urlop. W ten sposób zrodziło się wiele przyjaźni, a nawet miłości i trwałych związków.

Siedem lat wydaje się krótkim okresem czasu, a jednak powszechne biegi narciarskie w Polsce niezwykle się zmieniły. W dużej mierze dojrzały. Narciarstwem biegowym zainteresowały się tysiące Polaków i tłumnie praktykują tę aktywność w celach rekreacji i turystyki. Sprzęt biegowy stał się powszechnie dostępny, a co ważne na rynku pojawiły się wyspecjalizowane szkoły biegówkowe. W 2019 roku znalezienie kursu narciarstwa biegowego - grupowego lub indywidualnego - nie jest już problemem. Chętni mogą korzystać ze szkoleń prowadzonych w kraju, a nawet za granicą. Normą stają się grupowe, otwarte wyjazdy na "pierwszy śnieg". Kto chce może szkolić się od końca listopada do końca marca.

Mamy poczucie spełnionej misji. Za pośrednictwem organizowanych pod marką nabiegowkach.pl kursów, szkoleń i obozów pozwoliliśmy łącznie około tysiącu polskim miłośnikom biegówek poznać od podstaw lub skorygować posiadaną technikę narciarską. Mieli okazję uczyć się od doskonałych instruktorów, w tym  Edka Muchy, Tomka Chudzikiewicza, Roberta Farona, Tomka Bieńka, Marka Tokarczyka i Radka Szwade, a nawet takich sław jak Mistrz Świata w biegach narciarskich Józef Łuszczek i były trener kadry PZN Józef Michałek, który aktualnie jest trenerem teamu nabiegowkach.pl. Oni byli częścią Obozów nabiegowkach.pl.

To nie może jednak trwać wiecznie. Portal nabiegowkach.pl jest przede wszytkim medium. To internetowa strona, której głównym zadaniem jest przekazywanie informacji i wiedzy. O sprzęcie, trasach, treningu, imprezach, sporcie amatorskim i wszystkim, co się wiąże z powszechnym bieganiem na nartach. Działalność szkoleniowa, choć bardzo potrzebna, niestety mocno przez te lata odciągała nas od pracy redakcyjnej. Mamy świadomość, że jest jeszcze masa wiedzy, którą należy zebrać i przekazać polskiej społeczności biegówkowej. Na tym zamierzamy się teraz skupić.

Wszystkim instruktorom, którzy przekazywali naszym czytelnikom wiedzę i umiejętności na Obozach nabiegowkach.pl, gorąco dziękujemy. Wykonaliście kawał dobrej roboty. To jak wygląda obecnie polskie narciarstwo biegowe, jest wynikiem także Waszej pracy i włożonego zaangażowania. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom naszych szkoleń, to Wy tworzycie przede wszystkim naszą polską narciarską rodzinę. Wasze zaangażowanie, entuzjazm i determinacja w nauce biegania na nartach były dla nas przez te lata motywacją do działania i prowadzenia bezpośrednich szkoleń przez aż siedem lat.

W tytule napisaliśmy, że naszą działalność zawieszamy. Tak, nie żegnamy się z nią na zawsze. Być może znów zauważymy potrzebę prowadzenia kursów, może będa one miały inną formułę niż dotąd, może znów wypełnią jakąś lukę? Jeśli zdecydujemy się kiedyś znów prowadzić szkolenia, nasi czytelnicy dowiedzą się o tym jako pierwsi.

Życzymy wszystkim metra śniegu pod ślizgami nart i do zobaczenia na trasach!

zaktualizowano piątek, 03 listopada 2023 18:31
Oceń artykuł
(2 głosów)
Więcej z tej kategorii: « Śnieżnego roku 2017 !
Komentarze (2)
michau
michau Michale, dziękuję za możliwość uczestnictwa w jednym z pierwszych szkoleń w roku 2012. Wtedy zorientowałem się, że narciarstwo biegowe to jest mój sport. Uprawiam do tej pory i nie mam zamiaru przerywać tej przyjemności. Gorące podziękowania również dla Zbyszka Galika, który wtedy był instruktorem na moim turnusie. Trzymam kciuki za portal. Pozdrowienia.
12.11.2019, 09:52
Głosy: +2
staszek gra
staszek gra Portal nabiegowkach wyznaczył i trzymał bardzo wysoki poziom organizacyjny, sam miałem przyjemność 2x uczestniczyć w kursach :) Dziękuję, że to robiliście!
Faktem jest, że słabe zimy mogą zniechęcać do popularności narciarstwa biegowego :( Miłośników biegówek portal jednak przekierowuje na ogłaszającą się stronę MT-Sport.
Miejsce nie może zostać puste...
A znajomości portalowe pozostają bezcenne :)
28.11.2019, 19:49
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas