Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl ogłosił plany startowe na sezon 2016/17

Wiemy już gdzie zawodnicy teamu nabiegowkach.pl będą startować w nadchodzącym sezonie zimowym. W planie jest udział w zawodach w Polsce i za granicą. Publikujemy daty priorytetowych biegów najlepszej polskiej drużyny.

Sezon startowy dla zawodników teamu nabiegowkach.pl rozpocznie się już wkrótce. W drugą niedzielę ostatniego miesiąca roku - 11 grudnia - część sportowców z drużyny naszego portalu weźmie udział w Pucharze Kościeliska.

Kolejne starty przewidziane są na styczeń. W pierwszą sobotę roku zawodnicy zmierzą się w Jakuszycach w inauguracyjnym biegu Enervit Classic na 5 km techniką klasyczną. W połowie stycznia trener Józef Michałek i jego podopieczni zaplanowali ponad tygodniowe zgrupowanie w Novym Mescie w Czechach - jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie. W tym miejscu odbywają się m.in. zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich i biathlonie.

W ostatnią sobotę stycznia najmocniejsza polska drużyna wystartuje w czeskich Karlovicach w biegach Karlovskiej 50, także na dystansach 25 i 10 km. Nasi zawodnicy będą bronić świetnych wyników sprzed roku. Przypomnijmy, że Piotr Michałek wygrał wówczas bieg na 25 km, a Jan Łacek wyścig na 10 km. Więcej o sukcesach z 2016 roku przeczytasz w tej relacji z XIV Karlovskej 50.

Następny weekend to już luty i ponownie starty w Czechach. Tym razem polscy zawodnicy wybiorą się w Góry Orlickie, gdzie w pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca wystartują w biegach Orlickiego maratonu techniką klasyczną i dowolnie. W tym samym czasie - 4 lutego - niektórzy biegacze startujący w barwach teamu nabiegowkach.pl będą zmagać się w Biegu Podhalańskim w Nowym Targu.

Nie ma czasu na odpoczynek. Kolejny weekend i kolejne starty. W sobotę 11 lutego w Bieszczadach odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów - Bieszczadzki Bieg Lotników. Chcemy tam być i walczyć o czołowe lokaty.

Po kilku dniach odpoczynku znów rywalizacja. Tym razem w Jakuszycach w ostatnim biegu cyklu Enervit Classic na 15 km techniką klasyczną, który zaplanowany został na 18 lutego.

Ostatni pełny tydzień lutego to kolejne zgrupowanie dla uczestników całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl. Tym razem odbędzie się ono w Górach Izerskich i Jakuszycach.

W niedzielę 26 lutego powtórka z rozrywki. Znów Jakuszyce i znów bieg klasykiem na 15 km w ramach otwarcia Festiwalu Narciarstwa Biegowego - Biegu Piastów. Na pewno część z naszych zawodników tradycyjnie wybierze się do Białki Tatrzańskiej na Bieg Zbójników.

Marzec rozpoczniemy startami w Biegu Piastów. Większość z narciarzy reprezentujących team nabiegowkach.pl weźmie udział w konkurencjach klasykiem i łyżwą na 50 km, 30 km, 25 km, 12 km i 9 km. W ubiegłym roku sportowcy teamu nabiegowkach.pl odnosili wspaniałe sukcesy w tej największej polskiej imprezie narciarskiej. Przypomnijmy, że Kasia Witek zwyciężyła w biegu na 25 km klasykiem. W tej samej konkurencji w pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch naszych reprezentantów - Piotr Michałek (5. miejsce) i Jacek Mederski (8. miejsce). Więcej o tych sukcesach w 40. Biegu Piastów.

Koniec sezonu to udział w jednej z najważniejszych dla nas imprez. SGB Ultrabiel, który odbędzie się 11 marca w Bielicach jest organizowany przez zawodników teamu nabiegowkach.pl. W ubiegłym sezonie zawodnicy tej drużyny pokazali klasę podczas wszystkich konkurencji nowego polskiego maratonu narciarskiego (więcej o tym). Robert Faron i Kasia Witek zwyciężyli w biegu na 60 km. Jagoda Grynkiewicz triumfowała na 20 km, a Jan Łacek na 10 km. Grzesiek Legierski uzyskał najlepszy czas biegu na 20 km, lecz z przyczyn formalnych nie został zwycięzcą. W tym roku przyjdzie bronić uzyskanych pozycji.

- Wymienione daty i biegi traktujemy w tym sezonie priorytetowo. Jesteśmy teamem amatorskim, stąd też koncentrujemy się na imprezach organizowanych z myślą o sportowcach amatorach. W podanych terminach będziemy organizować wyjazdy dla naszych zawodników, oznacza to, że pomożemy w transporcie i zakwaterowaniu drużyny, a zawodników podczas tych imprez swoją obecnością, radą i co najważniejsze - serwisem nart - wspomagać będzie trener teamu nabiegowkach.pl Józef Michałek. Wiemy też, że nasi reprezentanci planują dodatkowo indywidualne wyjazdy na różne inne zawody, także za granicę - mówi Michał Rolski, menedżer teamu nabiegowkach.pl.

Mamy nadzieję, że zima, która w tak wspaniały sposób zawitała do nas w tym sezonie, pozwoli na zrealizowanie wszystkich ambitnych planów startowych teamu nabiegowkach.pl. Trzymamy już kciuki za wyniki.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas