Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Team nabiegowkach.pl - rozluźnione obostrzenia umożliwiły w końcu wspólne treningi

Restrykcje i ograniczenia nakładane na sportowców ze względu na panującą pandemię COVID-19 na szczęście nie miały większego wpływu na treningi biegaczy narciarskich z teamu nabiegowkach.pl. Złagodzenie zakazu ćwiczeń w grupach umożliwiło też zorganizowanie w maju wspólnych zjazdów. Te odbyły się w Istebnej i Stroniu Śląskim. Łącznie wzięło w nich udział kilkunastu zawodników naszej drużyny.

Można powiedzieć, że biegacze narciarscy prowadzący trening w cyklu rocznym nie ucierpieli aż tak bardzo z powodu panującej epidemii i pojawiających się w związku z nią ograniczeniami, jak sportowcy z innych dyscyplin. Marzec i kwiecień, gdy pojawiły się zakazy przemieszczania się, to naturarlny okres przejściowy, a zaraz po nim budowania siły ogólnej. Plan treningowy przygotowany przez trenera Józefa Michałka dla prowadzących całoroczny trening przy teamie nabiegowkach.pl w czasie najostrzejszej społecznej kwarantanny umożliwiał ćwiczenia praktycznie bez wychodzenia z domu.

Kolejny makrocykl rozwoju siły, w tym specjalnej, zbiegł się z poluzowaniem obostrzeń z początkiem maja. Od początku tego miesiąca wiele zadań można było już wykonywać indywidualnie w terenie. W planie treningowym pojawiły się ćwiczenia skocznościowe i imitacyjne z kijami, ćwiczenia na nartorolkach i jazda na rowerze.

Zgoda władz krajowych na szkolenie sportowe w małych grupach umożliwiła organizację w pierwszej połowie maja wspólnych zjazdów, czyli weekendowych treningów pod okiem trenera. Aby ograniczyć liczebność grup i konieczność dalekich dojazdów na konsultacje, te odbyły się tydzień po tygodniu w drugi i trzeci weekend maja, odpowiednio w Istebnej i Stroniu Śląskim.

W programie znalazły się: trening imitacyjny z kijami na podbiegu, trening techniczny stylem łyżwowym i trening na nartorolkach techniką klasyczną. W Stroniu Śląskim ze względu na sprzyjające warunki większą część ćwiczeń klasykiem uczestnicy wykonali na trawie. To chyba najtrudniejszy ze znanych nam treningów, znacznie bardziej wymagający niż cross z kijami.

Kolejne łagodzenie obostrzeń w najbliższych tygodniach powinno pozwolić na realizację kolejnego istotnego punktu całorocznych przygotowań - letniego zgrupowania. Wstępnie zaplanowaliśmy je na czerwiec.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas