nabiegowkach.pl > Imprezy > Relacje > Tłumy startujących w ostatnim biegu 43. Biegu Piastów [WYNIKI]

Tłumy startujących w ostatnim biegu 43. Biegu Piastów [WYNIKI]

Ostatni dzień Biegu Piastów przyciągnął największą liczbę startujących. W biegu techniką klasyczną zaliczanym do Worldloppet na dystansie 25 km w niedzielę 3 marca 2019 roku wzięło udział ponad 1700 narciarzy. Wygrali Czech Jiří Ročárek i Agata Warło.

W niedzielę pogoda zdecydowanie była najmniej sprzyjająca startującym. Od rana w Jakuszycach panowała mgła, na krótko przed startem spadł też rzęsisty deszcz. Na szczęście tuż przed godziną 10:00, gdy pierwsi zawodnicy wyruszali na trasę zawodów, deszcz ustał, pozostał jednak nieprzyjemny i silny wiatr oraz mgła. Dodatnie temperatury rozmiękczyły trasę, co utrudniło znacznie jej pokonanie.

Rywalizacja sportowa czołówki nie była tak emocjonująca, jak dzień wcześniej podczas biegu głównego. Czech Jiří Ročárek reprezentujący Vltava Fund Ski Team – ubiegłoroczny zwycięzca BP na 50 km (4. miejsce na tym dystansie w tym roku) – nie miał z kim ścigać się przed metą niedzielnych zawodów. Końcową linię przeciął sam w czasie 1:08:41. Pół minuty za nim bieg ukończył jego rodak Dan Šlechta. Jako trzeci ostatni punkt pomiaru czasu przeciął Niemiec Toni Escher (Sc Norweger 1896 Annaberg E.v) – zwycięzca biegu na 30 km z piątku. Jego strata do zwycięzcy to ponad 2 i pół minuty.

Całkiem podobnie wyglądał finisz najszybszych pań, na szczęście na podium płci pięknej zmieściły się aż dwie Polki. Zawody wygrała Agata Warło – aktualna reprezentantka Polski. Jej czas to 1:19:27. Blisko dwie minuty więcej pokonanie dystansu zajęło drugiej na mecie Czeszce Terezie Hujerovej (Ski Klub Jablonec Nad Nisou). Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Witek reprezentująca team nabiegowkach.pl i TN Biegówki Wesoła, która na trasie pozostawała kolejne trzy minuty dłużej.

Justyna Kowalczyk – zwyciężczyni klasyfikacji kobiet w sobotnim biegu głównym – nie startowała w niedzielę, można było ją jednak spotkać na trasie zawodów, gdzie wraz ze swoim trenerem przyglądała się biegnącym, czekała także na mecie na zwyciężczynię, by udekorować ją medalem. Kowalczyk jak przystało na rasowego sportowca skupiła się na jednym biegu i go wygrała. Wielu startujących w 43. Biegu Piastów zdecydowało się jednak na rywalizację nawet w trzech biegach odbywających się w ten przedłużony weekend. By nacieszyć się bieganiem i rywalizacją przed rychłym końcem sezonu.

Pełne wyniki znajdziesz załączone pod tekstem w plikach do pobrania.