nabiegowkach.pl > Imprezy > Aktualności > WWMG2020: Anna Bezulska zdobywa brązowy medal na 15 km F

WWMG2020: Anna Bezulska zdobywa brązowy medal na 15 km F

W czwartek podczas rywalizacji w biegach narciarskich w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich Anna Bezulska (Skipol.pl Team) zdobyła brązowy medal na dystansie 15 km techniką dowolną. W pierwszych piątkach znalazła się jeszcze trójka Polaków. Sprawdź wyniki wszystkich startujących rodaków.

W czwartek 16 stycznia na trasach w Seefeld już po raz drugi rywalizowano techniką dowolną w biegach narciarskich w ramach Winter World Masters Games – Innsbruck 2020. Zawodnicy ścigali się na dystansie 15 km, z wyjątkiem najstarszych grup wiekowych – kobiet w wieku 60 lat oraz mężczyzn w wieku 70 lat i wszystkich starszych – oni zmierzyli się na dystansie 10 km.

Czwartkowe zawody były przedostatnim biegiem indywidualnym podczas tych Igrzysk. W piątek 17 stycznia zawodnicy wystartują w sztafetach 4 x 4 km. Na sobotę zaplanowano ostatni bieg narciarski w ramach tej imprezy – 30 km techniką dowolną.

Potwierdza się niestety reguła, że nasi mastersi nie są taką potęgą w rywalizacji łyżwą, co w klasyku. Czwartek – piąty dzień rywalizacji na trasach w Seefeld w ramach Zimowych Igrzysk Mastersów – przyniósł nam jeden, brązowy medal, który w kategorii W40 zdobyła dla siebie i kraju Anna Bezulska reprezentująca Skipol.pl Team.

Trójka Polaków znalazła się też w pierwszych piątkach klasyfikacji swoich kategorii wiekowych – Agata Szlachetka z teamu nabiegowkach.pl, która na tych Igrzyskach zdobyła już jedno złoto (na 15 km klasykiem) i jedno srebro (na 7,5 km dowolnie) dzisiejsze zmagania ukończyła na czwartym miejscu. Do trzeciego miejsca i kompletu medali zabrakło jej jednak sporo, bo ponad pół minuty.

Jakub Mroziński (Startski.pl Team) zajął także czwaret miejsce w kategorii M40. Do podium zabrakło mu 20 sekund. Na piątej pozycji w kategorii M50 został sklasyfikowany Jan Łacek (team nabiegowkach.pl).