Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Na konferencji prasowej przed Biegiem Piastów zapowiedziano nowości

opublikowano: 14 lutego 2015 autor: Redakcja
Bieg Piastów idzie w stronę imprezy zorganizowanej na wzór dużych sportowych wydarzeń komercyjnych. Na konferencji prasowej, która odbyła się 13 lutego 2015 roku w Jakuszycach zapowiedziano kilka nowości.

Pierwszą z nowości jest sama konferencja prasowa, na którą zaproszono wielu dziennikarzy. Pojawili się na niej także przedstawiciele znaczących mediów, w tym stacji radiowych i telewizyjnych. Każdy z gości, który nie miał jeszcze okazji biegania na nartach, mógł to zrobić po konferencji w ramach zorganizowanych zajęć. Naszym zdaniem to doskonały pomysł spopularyzowania dyscypliny. Jeśli dziennikarze przekonają się osobiście, jak wciągające mogą być biegówki, będzie im łatwiej zachęcać do tego swoich czytelników.

Pod drugiej stronie stołu zasiedli "gospodarze" spotkania: Julian Gozdowski - twórca Biegu Piastów i honorowy prezes oraz honorowy komandor. Dariusz Serafin - komandor Biegu Piastów, Zygmunt Bobowski - aktualny prezes Stowarzyszenia, Mirosław Graf - burmistrz Szklarskiej Poręby, Zyta Bałazy - nadleśniczy reprezentująca Lasy Państwowe, Kinga Jaworek - wicekomandor Biegu Piastów i członek zarządu Worldloppet, a także reprezentujący różne pokolenia zawodnicy biorący czynny udział w biegach Worldloppet - Adam Andrzej Fijałkowski i Mariusz Dziadkowiec-Michoń.

Konferencja była krótka, dziennikarze nie mieli pytań na forum, te zadawali później osobiście prowadząc wywiady w kuluarach. W trakcie spotkania wspomniano natomiast o dwóch ciekawych nowościach.

Od nadchodzącej edycji Bieg Piastów otwiera się na kibiców. Dotąd zniechęcano osoby postronne przed przybywaniem do Jakuszyc, gdy odbywa się tam największy w naszym kraju bieg narciarski, w obawie o pojemność Polany Jakuszyckiej. Teraz to się zmienia, a dla kibiców zostaną podstawione nawet bezpłatne autobusy kursujące z centrum Szklarskiej Poręby.

Zostanie zorganizowane Expo, w ramach którego swoje towary mają prezentować i sprzedawać przedstawiciele największych marek związnych z biegami narciarskimi. Jak podkreślił Dariusz Serafin wszyscy chętni potwierdzili swój udział.

Zaznaczono także istotny fakt, że w tym roku po raz pierwszy w ramach Biegu Piastów odbędzie się także FIS Marathon Cup, czyli Puchar Świata FIS w narciarskich biegach długodystansowych. W związku z tym należy spodziewać się wielu znanych nazwisk na listach startowych, także wyższego poziomu sportowego zawodów.

To dobrze, że Bieg Piastów, impreza która jest zimową wizytówką Dolnego Śląska i Polski naśladuje organizację wydarzeń na światowym poziomie. Gospodarze Biegu Piastów czerpią dobre i sprawdzone wzorce także z dwukrotnie odbywającego się w Jakuszychach Pucharu Świata w biegach narciarskich. To może wyjść wszystkim tylko na dobre, na pewno też podniesie rangę Biegu Piastów.

Co można było usłyszeć jeszcze na konferencji

- Wszyscy nasi przyjaciele z Worldloppet skracają trasy, a my dzięki doskonałym warunkom i nowej pętli wokół Kozińca wydłużamy główny dystans do 51 kilometrów – zapowiedział Dariusz Serafin.

Furorę wśród dziennikarzy zrobił Adam Fijałkowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów – jeden z pięciu Polaków, którzy ukończyli wszystkie biegi Worldloppet. Opowiadał o tym, jak udział w biegach łączy się wspaniale z turystyką, dobrym zdrowiem i nawiązywaniem przyjaźni z ludźmi z całego świata.

Burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf zapewniał, że współpraca miasta z Biegiem Piastów układa się doskonale, a FIS Marathon Cup stanowi wartościową alternatywę wobec Pucharu Świata na krótkich dystansach, który już dwa razy był rozgrywany w Jakuszycach.

Nadleśniczy ze Szklarskiej Poręby Zyta Bałazy otrzymała brawa, gdy mówiła, że cieszy się, iż izerskie lasy goszczą narciarzy biegowych.

- Z biegu terenowego na biednych trasach i zapleczu staliśmy się liczącą się na świecie potęgą. Jako były komandor muszę powiedzieć, że grupa młodzieży, która Piasty przejęła, dynamicznie rozwija nasze zawody. To dla mnie ogromna przyjemność widzieć ludzi, którzy pracują na rzecz Biegu Piastów z siłą dynamitu – powiedział honorowy prezes i komandor Biegu Piastów, Julian Gozdowski.

 

źródło: własne i Bieg Piastów

zaktualizowano sobota, 14 lutego 2015 14:11
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas