Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Sprint w sobotę, w niedzielę długi dystans

opublikowano: 15 września 2011 autor: Dawid Sadowski

Seniorzy na starcie, Krynica 11.09.20111

Seniorzy na starcie, Krynica 11.09.20111 Dawid Sadowski
W miniony weekend odbyły się dwie imprezy ważne i „obowiązkowe" dla każdego nartorolkarza. W sobotę 10 września zawodnicy rywalizowali w Tomaszowie Lubelskim o III Puchar Lubelszczyzny, a dzień później miały miejsce I Mistrzostwa Polski w biegach dystansowych na nartorolkach w Krynicy Zdrój z równocześnie odbywającymi się tam targami Sport&Fun.

Zawody w Tomaszowie były drugim z pięciu startów zaliczanych do punktacji generalnej Pucharu Polski 2011 w biegach na nartorolkach. Odbyły się one na profesjonalnym torze nartorolkowym przy Alei Sportowej w Tomaszowie Lubelskim. Warunki atmosferyczne panujące podczas konkursu zweryfikowały umiejętności zawodników. Mokra, zroszona deszczem nawierzchnia toru wymagała od uczestników precyzyjnej znajomości techniki biegu. Zawodniczki i zawodnicy, podzieleni na 5 kategorii, rywalizowali w sprintach na 1000 metrów techniką dowolną.

Wśród seniorów złoto (Kamil Majewski) oraz brąz (Grzegorz Staręga) wywalczył klub UKS Rawa Siedlce. Drugi do mety dotarł Robert Faron z UKS Watra Kamienica. W kategorii seniorek dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki również z Siedlec – Anna Staręga oraz Aleksandra Prekurat. Brązowy medal zdobyła zaś zawodniczka gospodarzy - Kaja Żółkiewska. Wśród młodszych nartorolkarzy prym, podobnie jak w Jeleniej Górze, wiódł miejscowy klub MULKS z Tomaszowa.

Mimo, iż zawody dobiegły końca to sportowe emocje utrzymywały się nadal wśród zawodników. Podtrzymywała je świadomość kolejnej ważnej imprezy nartorolkowej „do zaliczenia". Chwilę po dekoracjach każdy z uczestników rozpoczął przygotowania do wyjazdu na  I Mistrzostwa Polski w biegach dystansowych na nartorolkach, organizowanych w ramach Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Biegi rozpoczęły się ze startu wspólnego, w stylu dowolnym z deptaka przy Starym Domu Zdrojowym. Najdłuższa z tras wiodła przez miejscowości Muszynę, Jastrzębik, Złockie i Tylicz, gdzie zlokalizowana była meta. W zawodach wzięła udział zaskakująco duża ilość uczestników (ok. 170 osób!). Wśród nich prawdziwi zawodowcy, czołówka polskiego narciarstwa biegowego.

O zwycięstwie w biegu głównym, rozgrywanym na dystansie 35 km, decydowały dziesiąte części sekundy. Najbardziej emocjonujący był finisz. Metę w jednym momencie przekroczyła grupa rywalizujących do ostatniej chwili zawodników. W rezultacie na podium stanęli kolejno: Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), Mariusz Michałek (AZS AWF Katowice) oraz Mateusz Ligocki (MKS Istebna). Trasa, na której konkurowały kobiety miała długość 15km. Złoto wywalczyła Agnieszka Szymańska z AZS AWF Katowice. Miejsce drugie zajęła Magdalena Czusz z Tomaszowa, zaś na miejscu trzecim uplasowała się Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

W kategorii juniorów bezkonkurencyjni okazali się po raz kolejny zawodnicy z klubu MULKS Tomaszów Lubelski. Miejsca pierwsze wywalczyli Mateusz Hałasa (kategoria łączona Junior B i C), Szymon Sikora (kat. Junior D) oraz Kacper Jarczak (Junior E). Liderkami wśród dziewcząt były odpowiednio Katarzyna Stokfisz, Martyna Wawrzusiszyn oraz Monika Mazurkiewicz.

Osobą kategorię - weteranów - stanowili panowie urodzeni przed 1961. Do pokonania mieli dystans o długości 15km. Jako pierwszy do mety dotarł Edward Mucha wyprzedzając Grzegorza Staręgę i Stanisława Urbańskiego.

My, zespół Rollspeed, nie tylko uczestniczyliśmy w tym historycznym wydarzeniu, jakim były I biegi długodystansowe na nartorolkach, lecz także byliśmy obecni na wspomnianych targach sportowych. W dniach 10 - 11.09 w Krynicy Zdrój prezentowały się firmy promujące sport, zdrowie, ekologię oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Jako jedyna na polskim rynku firma produkująca nartorolki, nasze stoisko wzbudziło duże zainteresowanie i to nie tylko wśród osób z branży nartorolkarskiej (zawodników i trenerów), lecz także wśród szerszego grona odbiorców. Niezmiernie ucieszył nas fakt, iż wiele osób zauważyło i doceniło wysoką jakość nartorolek Rollspeed. Jesteśmy szczęśliwi, iż po raz kolejny mogliśmy przedstawić nasz sprzęt i zebrać pochlebne opinie.

W najbliższy weekend kolejna seria startów. Tym razem w Istebnej i Bystrej Śląskiej. Do zobaczenia.

zaktualizowano wtorek, 22 maja 2012 09:08
Oceń artykuł
(4 głosów)
Dawid Sadowski

Dawid Sadowski

Miłośnik sportu, ukończył szkołę sportową w Supraślu o tradycjach narciarskich. Od lat młodzieńczych wyczynowo uprawiał sport zdobywając wiele wyróżnień w narciarstwie biegowym. Najważniejsze z nich to brązowy medal w biegu sztafetowym w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Wicemistrzostwo w I Podlaskiej Gimnazjadzie oraz Wicemistrzostwo w I Wojewódzkiej Licealiadzie w punktacji zespołowej. Zakochany od pierwszego wejrzenia w nartorolkach, traktując je jako przedłużenie sezonu narciarskiego. Od 2006 roku wraz z bratem Konradem Sadowskim prowadzi
pierwszą w Polsce fabrykę nartorolek Rollspeed.

Strona www: www.rollspeed.pl
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas