Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Mistrzostwa Świata w narciarstwie biegowym na przełomie lutego i marca w Zakopanem

opublikowano: 12 lutego 2018 autor: Redakcja
Najlepsi niepełnosprawni intelektualnie narciarze z całego świata powalczą o tytuły mistrzowskie w Zakopanem od 27 lutego do 3 marca 2018. W tym sezonie to najwyższa rangą impreza w dziedzinie narciarstwa biegowego w Polsce.

The International Federation for Intellectual Impairment Sport (INAS) powierzyła organizację tegorocznych Mistrzostw Świata INAS w narciarstwie biegowym i zjazdowym osób z niepełnosprawnością intelektualną polskiemu Związkowi Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni-Razem". Jest to organizacja masowa zrzeszająca stowarzyszenia kultury fizycznej, działające w zakresie sportu i rekreacji osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, w tym autystów i osób z zespołem Downa.

W zawodach weźmie udział około 60 narciarzy z 10 krajów, w tym silna reprezentacja Polski. Konkurencje zjazdowe - slalom, slalom gigant i super gigant, przeprowadzone zostaną na Stacji Narciarskiej Suche Ski. Konkurencje biegowe - na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Wsparcie techniczne zapewnione zostanie przez Polski Związek Narciarski. 

The International Federation for Intellectual Impairment Sport (INAS) jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego zrzesza niepełnosprawnych sportowców z ponad 80 krajów. Polski organizator, czyli Związek Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni-Razem", który działa na rzecz upowszechniania i rozwoju sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzi także sekcje sportowe, organizuje zajęcia, treningi, obozy i zawody, w których wyłaniani są najlepsi zawodnicy, reprezentujący Polskę na imprezach rangi europejskiej i światowej, w tym na Igrzyskach Paraolimpijskich. Zawodnicy ci otrzymują stypendia od Ministerstwa Sportu i Turystyki, na takich samych zasadach jak sportowcy pełnosprawni.

Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie biegowym i zjazdowym osób z niepełnosprawnością intelektualną organizowane są w Polsce już drugi raz. Uczestnicy tegorocznych Mistrzostw będą rywalizować w ramach trzech kategorii: sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną (II1) oraz nowo wyodrębnionych:
sportowcy ze znaczącą niepełnosprawnością intelektualną (II2) i wysokofunkcjonujący sportowcy z autyzmem (II3).

Więcej informacji: www.inas.org, www.sprawnirazem.pl.

zaktualizowano poniedziałek, 12 lutego 2018 17:47
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Olo odpowiedział(a) w temacie Odp: Odkupię numer na 15 CT 24.02 na forach.
11:06
Wczoraj
4 dni temu
pawkrm utworzył(a) nowy temat Sklepy w Krakowie na forum.
04:16
Więcej
Więcej

lubią nas