Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nadchodzą wiosenne wydania Beskidzkiego Triatlonu Górskiego

opublikowano: 29 marca 2019 autor: Redakcja
W kwietniu i maju 2019 roku w Beskidzie Śląskim odbędą się dwa biegi składające się z konkurencji zaczerpniętych z letniego treningu narciarskiego. Zawodnicy będą pokonywać trasę biegnąc z kijami, na rowerze górskim i nartorolkach. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 28 kwietnia w Ustroniu, drugie na 19 maja w Istebnej.

Beskidzki Triatlon Górski organizowany jest z myślą o wszystkich biegaczach narciarskich, którzy w okresie bezśnieżnym nie zapominają o treningu. Zawody polegają na pokonaniu trasy - najpierw biegnąc z kijami, później na rowerze górskim, a na koniec techniką klasyczną na nartorolkach. O wyniku decyduje łączny czas ukończenia zawodów, a czas biegnie także wtedy, gdy zawodnik zmienia sprzęt.

Pierwsze spotkanie tej wiosny odbędzie się w Ustroniu w niedzielę 28 kwietnia. To dzień po XI Międzynarodowych Mistrzostwach Ustronia w Sprintach Techniką Klasyczną na nartorolkach, które zaplanowano na sobotę 27 kwietnia także w Ustroniu. To doskonała okazja do spędzenia tam aktywnego, startowego weekendu.

W ustroniu zaplanowano trasę o długości około 3,5 km - do pokonania w biegu z kijami, 7 km na rowerze górskim i 4 km asfaltu prowadzącego pod górę na nartorolkach.

Druga okazja do zmierzenia się w narciarskim triatlonie będzie trzy tygodnie później w Istebnej. Tam zawodnicy spotkają się w niedzielę 19 maja. Czeka na nich trasa o długości 3 km do przebiegnięcia z kijami, terenowy odcinek 8 km do przejechania rowerem i 6 km asfaltu do pokonania na nartorolkach.

Każdy uczestnik powinien posiadać sprzęt: kije do imitacji lub nordic walking, rower górski i kask, nartorolki do techniki klasycznej z kołami z czarnej gumy o średnicy do 80 mm, buty narciarskie i kije. Bieg na nartorolkach oczywiście także należy zaliczyć w kasku.

Więcej informacji znajdziesz w regulaminach załączonych pod tekstem w plikach do ściągnięcia.

zaktualizowano piątek, 29 marca 2019 12:30
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas