Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Ostatnia okazja do biegania: Śnieżna Majówka w Jakuszycach

opublikowano: 24 kwietnia 2013 autor: Redakcja
Śnieżna Majówka to już tradycja - rokrocznie podczas majowego długiego weekendu, na Polanie Jakuszyckiej pojawiają się miłośnicy wiosennego dreptania na nartach. Nie inaczej będzie i tym razem - po „pięknej zimie tej wiosny“ organizatorzy nie martwią się o śnieg.

Koordynatorzy wydarzenia, Karkonoskie Towarzystwo Biegów Narciarskich, jest w tym roku spokojne o pogodę. Intensywne, trwające aż do Wielkanocy opady zapewniły odpowiedni zapas śniegu - mimo nagłego nadejścia wysokich temperatur, w lasach w dalszym ciągu zalega go całkiem spora ilość.

Tegoroczny sezon narciarski to już historia. Sezon obfity w opady, a także pełen biegów, nagród, emocji, zwycięstw i porażek. Miniona zima zakończyła się sukcesem nie tylko wspaniale zorganizowanych zawodów czy obozów szkoleniowych - stanęła pod znakiem triumfu całej dyscypliny. To właśnie o biegówki pytają w sklepach amatorzy, to właśnie o biegowych trasach rozpisują się gazety i nadają telewizje. Zyski liczą producenci sprzętu, zadowoleni są jego użytkownicy, a także zarządcy ośrodków i inicjatorzy wszelkich biegów. Biegówki znów pokazały, że już dawno wyszły z niszy lub cienia swoich zimowych „kuzynów". Biegówki są teraz na topie!

Na cześć minionego sezonu i ku okazji pożegnania naszej ulubionej pory roku, w Jakuszycach co roku organizowana jest tzw. „Śnieżna Majówka". Z warunkami bywało różnie - w zeszłym roku już kilkaset metrów od parkingów odnaleziono przyzwoitej długości pozostałości po trasie. I pobiegano, co nie udało się niestety rok wcześniej - w 2011 roku temperatury rozprawiły się ze śniegiem już przed majówką. 

Oprócz ostatniego biegu, KTBN zaplanowało również ognisko, konkurs na oryginalne przebranie, a nawet turniej wiedzy o Polanie Jakuszyckiej. Warto usiąść, porozmawiać z innymi narciarzami, wymienić doświadczenia i opinie - czy może być coś lepszego na zakończenie sezonu?

Tegoroczne pożegnanie zimy odbędzie się w sobotę, 4 maja. Start o godz. 11:00. Opłata startowa wynosi 15zł i jest płatna przy zapisach w dniu wydarzenia.

Czy Twoim zdaniem bieganie na resztkach śniegu to przyjemność, czy raczej nietrafiony pomysł?

zaktualizowano środa, 24 kwietnia 2013 09:34
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (2)
Chmielsoft
Chmielsoft bieganie na kaszy nie jest dla mnie - maj to już czas na rolki, rowery i inne bajery
24.04.2013, 09:18
Głosy: +0
Alicja
Alicja Dużo biegania tam nie będzie, jak pamiętam to raczej chodzi o to, żeby towarzystwo się spotkało, a przy okazji miłośnicy Jakuszyc też mogą wziąć w tym udział i dorzucić się do kiełbasek :)
24.04.2013, 10:04
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 tygodnie temu
Maj 30
Więcej
Więcej

lubią nas