Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

W lipcu rusza cykl zawodów Vexa Skiroll Tour [POLECAMY]

opublikowano: 25 czerwca 2017 autor: Redakcja
Po raz pierwszy polscy amatorzy będą mogli wziąć udział w otwartym cyklu zawodów na nartorolkach, które współorganizuje nabiegowkach.pl. Vexa Skiroll Tour w tym sezonie zrzesza cztery interesujące biegi pod górę z rywalizacją techniką klasyczną, dowolnie i na pompowanych kołach.

W tegorocznej edycji cyklu znalazły się cztery zawody. Wszystkie to biegi pod górę, bo to bezpieczna forma rywalizacji. Prędkości są niskie, pod górę łatwiej zachować równowagę. Regulamin ogranicza też koła do gumowych, czyli wolniejszych. Można wybrać jedną z trzech konkurencji: na nartorolkach z twardymi kołami techniką klasyczną i dowolnie oraz na pompowanych kołach.

Zawody wchodzące w skład cyklu Vexa Skiroll Tour

Data Nazwa Miejsce Dystans / przewyższenie
29 lipca
sobota
Uphill Gór Sowich Pieszyce w Górach Sowich 9 km / 425 m
16 września
sobota
Kamyk Uphill Smreczyna koło Międzylesia w Górach Bystrzyckich 4,5 km / 300 m
17 września
niedziela
Puchacz Uphill Pisary koło Międzylesia w Masywie Śnieżnika 7,5 km / 300 m
8 października
niedziela
Przehyba Uphill
Finał Vexa Skiroll Tour
Gaboń koło Starego Sącza w Beskidzie Sądeckim 6,7 km / 570 m

 

Każdy z biegów wchodzących w skład cyklu to samodzielne zawody, w których można też startować bez udziału w klasyfikacji generalnej całego serialu. Najbliższy bieg w Górach Sowich, 29 lipca w Pieszycach na Dolnym Śląsku. Zawodników czeka bieg ze startu wspólnego na dystansie 9 km na Przełęcz Jugowską.

Dla wszystkich biegów przyjęto zasadę, że wysokość opłaty startowej zależy od terminu zgłoszenia do konkretnych zawodów. Wystarczy zapisać się wcześniej, by zaoszczędzić. Nawet przy wpłacie gotówką w biurze zawodów zapłacimy mniej, jeśli zgłosiliśmy się z wyprzedzeniem. Dla zawodów w Pieszycach (Uphill Gór Sowich), które odbędą się w ostatnią sobotę lipca, najniższa opłata obowiązuje przy zgłoszeniu do 4 lipca. Warto skorzystać.

Tu dowiesz się jak się zapisać na zawody cyklu Vexa Skiroll Tour.
O cyklu i zawodach wchodzących w jego skład przeczytasz na stronie www.tour.vexa.pl.

Działamy od wielu lat na polu popularyzowania powszechnego narciarstwa biegowego w naszym kraju. Jesteśmy głównym medium, które koncentruje się przede wszystkim na dostarczaniu wiedzy i upowszechnianiu umiejętności biegania na nartach. Wiedzę propagujemy wirtualnie, ale też praktycznie organizując różnego rodzaju kursy, jak też zawody. Działamy bardzo szeroko dostarczając teorię i krzewiąc praktykę.

Niestety natura i globalne ocieplenie nie ułatwiają nam pracy. Dlatego w ostatnich latach duży nacisk kładziemy na upowszechnianie nartorolek, dyscypliny bardzo bliskiej narciarstwu, tak samo angażującej serce, płuca i wszystkie mięśnie ciała. Z tą różnicą, że można ją uprawiać cały rok i to w miejscu zamieszkania, a gdy spadnie śnieg być lepiej przygotowanym do biegania na nartach.

Dzięki nie tylko naszym staraniom rzesza miłośników nartorolek w Polsce lawinowo rośnie. Pojawiła się potrzeba stworzenia dla chętnych możliwości rywalizowania. Jeszcze kilka lat temu w naszym kraju amatorzy nie mieli gdzie startować na asfalcie. To się zmienia, z każdym rokiem przybywa zawodów. Kolejnym, przełomowym krokiem w rozwoju tej aktywności sportowej jest powstanie cyklu zawodów Vexa Skiroll Tour z inicjatywy naszego portalu.

Więcej informacji o cyklu, jak też poszczególnych biegach wchodzących w jego skład, znajdziesz na stronie zawodów www.tour.vexa.pl.

zaktualizowano niedziela, 25 czerwca 2017 17:46
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas