Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Wystartuj w Vexa Skiroll Tour - polskim cyklu biegów na nartorolkach

opublikowano: 01 maja 2018 autor: Redakcja

W zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour biorą udział czołowi polscy biegacze narciarscy znani z otwartych biegów

W zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour biorą udział czołowi polscy biegacze narciarscy znani z otwartych biegów
W 2018 roku, w drugim sezonie jedynego otwartego polskiego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour, odbędzie się 6 różnych wyścigów na małych kółkach. Można rywalizować techniką klasyczną i dowolną, na nartorolkach sportowych i z pompowanymi kołami. Zasady cyklu i trasy zawodów zostały dobrane z myślą o bezpieczeństwie uczestników.

W tym roku cykl Vexa Skiroll Tour odbędzie się już po raz drugi. Skupia sześć różnych biegów organizowanych w ciągu trzech letnich weekendów. Dwie tury odbywają się na Dolnym Śląsku - trzecia i ostatnia w Małopolsce.

Jednym z nadrzędnych celów cyklu jest propagowanie współzawodnictwa na nartorolkach. Organizatorom, wśród których jest także portal nabiegowkach.pl, przyświecała idea bezpieczeństwa. Biegi zrzeszone w cyklu są bezpieczne, bo:

  • zasady imprezy przewidują możliwość startu na nartorolkach wyposażonych wyłącznie w gumowe koła, dzięki temu prędkości jazdy są mniejsze, a przyczepność kół zachowana nawet na wilgotnych nawierzchniach,
  • trasy zawodów pięciu biegów prowadzą pod górę i choć do pokonania wymagają kondycji oraz siły, to podczas wspinaczki prędkości są stosunkowo małe,
  • trasy zawodów mają być zamknięte dla ruchu pojazdów na czas organizacji wyścigów.

Podczas wszystkich zawodów prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn biegnących techniką klasyczną i dowolnie. Osobne wyniki będą tworzone dla startujących na nartorolkach sportowych i tzw. terenowych, czyli z pompowanymi kołami. Uczestnicy będą też klasyfikowani w kategoriach wiekowych. W całym cyklu prowadzone są klasyfikacje generalne indywidualne, jak też drużyn - teamów zgłoszonych do rywalizacji. Drużynę może zgłosić każdy.

Pierwszy etap cyklu zaplanowany został na ostatni weekend lipca 2018 roku w Górach Sowich. W sobotę zawodnicy zmierzą się w Uphillu Gór Sowich na dystansie 9 km, w niedzielę w Pętli Sowiogórskiej - jedynym biegu w terenie płaskim. Będzie można wystartować na dystansie 30 km (ten bieg będzie zaliczany do klasyfikacji cyklu) lub na 10 km. Zawody na krótszym dystansie organizowane są głównie z myślą o osobach początkujących. Płaska i bezpieczna trasa zawodów, a także niewymagający dystans, dają każdemu gwarancję ukończenia biegu.

Drugi etap odbędzie się w trzeci weekend września w gminie Międzylesie. Tu zawodników czekają dwa biegi pod górę. W sobotę Kamyk Uphill na krótkiej, ale bardzo stromej trasie. W niedzielę Leśny Uphill na dystansie 7,5 km.

Ostatnia odsłona cyklu będzie miała miejsce w pierwszy weekend października w Beskidzie Sądeckim. Tu zawodników czekają znów dwa dni wspinaczki. W sobotę w Łabowa Uphill na dystansie 7,5 km, a w niedzielę zmierzą się ze startu indywidualnego na najtrudniejszym podbiegu w Polsce w Przehyba Uphill.

Przehyba Uphill

Wielu uczestników nartorolkowych wyścigów twierdzi, że letnia rywalizacja często może być ciekawsza i przyjemniejsza niż w biegach narciarskich. Zawody odbywają się w terenach górskich, zawodnikom na trasie towarzyszy zieleń i piękne widoki. Letnia pogoda pozwala na integrację po zawodach. Jest ciepło, każdy chętnie porozmawia z innymi miłośnikami dyscypliny, zamiast uciekać przed chłodem do aut i szatni. Liczymy, że wielu czytelników naszego portalu pozwoli się przekonać, że można rywalizować niczym na biegówkach praktycznie przez cały rok. Nie mówiąc o tym jak pozytywnie letnie treningi i współzawodnictwo na nartorolkach wpływają na wyniki w zimie.

Zapisy do zawodów skupionych w Vexa Skiroll Tour mają rozpocząć się w połowie maja.

Do zobaczenia na zawodach !

Więcej informacji o cyklu na stronie internetowej Vexa Skiroll Tour.

zaktualizowano wtorek, 01 maja 2018 09:50
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Olo odpowiedział(a) w temacie Odp: Odkupię numer na 15 CT 24.02 na forach.
11:06
Wczoraj
4 dni temu
pawkrm utworzył(a) nowy temat Sklepy w Krakowie na forum.
04:16
Więcej
Więcej

lubią nas