Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zginął Stanisław Nahajowski - Komandor Biegu Lotników

opublikowano: 18 grudnia 2014 autor: Redakcja
Podczas prac przygotowawczych do sezonu zimowego na trasach w Ustjanowej 18 grudnia zginął Stanisław Nahajowski - Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego, pomysłodawca, twórca i Komandor Bieszczadzkiego Biegu Lotników.

Stanisław Nahajowski był wieloletnim Prezesem Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz członkiem Komisji Rewizyjnej PZN od trzech kadencji. Był twórcą ośrodka biegowego z licencją FIS w Ustjanowej, a także pomysłodawcą Bieszczadzkiego Biegu Lotników. Prywatnie zapalony narciarz biegowy z wieloma sukcesami w zawodach powszechnych w Polsce i w Europie. Dwukrotnie ukończył Bieg Wazów. W bieżącym roku na gali 95-lecia PZN otrzymał tytuł Honorowego Członka PZN.

Nie znamy jeszcze przyczyn śmierci Stanisława Nahajowskiego.

Żródło: PZN

zaktualizowano czwartek, 18 grudnia 2014 16:37
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (2)
Marek Tokarczyk
Marek Tokarczyk miałem przyjemność startować ze Stanisławem w Biegu Wazów w 2007 roku
i wielokrotnie startować w Biegu Lotników przez Niego organizowanych, Stanisław był wspaniałym sportowcem, dobrym człowiekiem i przyjacielem.Bieg Lotników który stworzył niechaj będzie Jego Memoriałem. Będzie nam Go wszystkim brakowało,
18.12.2014, 19:36
Głosy: +3
riko60
riko60 Też miałem przyjemność spotkać P.Stasia, którego znałem od wielu lat, jeszcze jak żył śp.P.Władziu Zieliński. Niestety ostatni raz spotkałem i rozmawiałem z P.Stasiem na zawodach w Ustianowej w zeszłym roku. P.Stasia spotkaliśmy na trasie biegowej, jak sam łopatą dosypywał śnieg, którego nie było za dużo.
Takich ludzi jest w Polsce niewielu. Zgadzam się z Markiem, że Bieg Lotników powinien być Jego Memoriałem.
Żegnaj P.Stanisławie.
19.12.2014, 15:49
Głosy: +3
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas