Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W piątek 16 grudnia 2022 roku oficjalne otwarcie sezonu w Jakuszycach

opublikowano: 15 grudnia 2022 autor: komunikat prasowy Biegu Piastów

Aktualne warunki w Jakuszycach

Aktualne warunki w Jakuszycach Stowarzyszenie Bieg Piastów
16 grudnia, w piątek, oficjalne rozpocznie się sezon narciarstwa biegowego w Ośrodku Narciarstwa Biegowego Jakuszyce w Szklarskiej Porębie, w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku, a to oznacza regularne ratrakowanie tras.

Od tego dnia będziemy ratrakować regularnie tras narciarstwa biegowego. Ich długość maksymalna to około 80 km. Nad bezpieczeństwem wszystkich biegaczy oraz innych osób czuwać będzie zespół ratownictwa, którego siedziba znajduje się na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka, a który pracuje na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów.

Od piątku na naszym profilu na facebooku i na naszej stronie internetowej publikować będziemy codziennie komunikaty o stanie tras, pogodzie oraz inne informacje ważne dla biegaczy narciarskich.

Nasze trasy znajdują się w granicach administracyjnych Szklarskiej Poręby, w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku. Przygotowujemy je na podstawie umowy dzierżawy z Nadleśnictwem Szklarska Poręba. Bieganie na nartach po naszych trasach jest bezpłatne.

Na przełomie lutego i marca 2023 roku rozegrany zostanie na nich 47. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. Zapisy na 47. Bieg Piastów są otwarte na wszystkie dystanse. Jak dotąd zgłosiło się ponad cztery i pół tysiąca zawodników z 21 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii. Zapisać się można na stronie internetowej Biegu Piastów.

Nowością sezonu 2022/23 jest Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka, które oferuje m. in. szafki dla biegaczy, toalety, gastronomię, prysznice i szatnie. Przed budynkiem DCS Polana Jakuszycka znajduje się przystanek kolejowy, który dotychczas usytuowany był w pobliżu największych parkingów Biegu Piastów.

Stowarzyszeniu Bieg Piastów bardzo zależy na bezpieczeństwie wszystkich odwiedzających Góry Izerskie. Dlatego, wspólnie z Nadleśnictwem Szklarska Poręba, Karkonoską Lokalną Organizacją Turystyczną w Szklarskiej Porębie i Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka, z udziałem miasta Szklarska Poręba, wyznaczyliśmy Zimowe Trasy Spacerowe, na które będziemy zapraszać turystów pieszych. Trasy te – gdy będzie taka potrzeba - będą utwardzane przez skuter śnieżny KLOT-u z odpowiednim oprzyrządowaniem. Dzięki temu będą bardzo wygodne do chodzenia.

Jedna z tych tras pokrywa się z trasą narciarstwa biegowego (Jakuszyce – Orle). Pieszych prosimy, by nie deptali po torach dla biegaczy narciarskich oraz pomiędzy nimi. Pozostałe Zimowe Trasy Spacerowe to urokliwa Droga pod Reglami ze Szklarskiej Poręby do Przesieki, szlak z Zakrętu Śmierci pod Wysokim Kamieniem oraz przepiękna trasa w Jakuszycach za leśniczówką w stronę Owczych Skał.

Ratrakowanie narciarskich tras biegowych jest bardzo drogie. Jedna godzina pracy ratraka to wydatek 1123 złotych. Koszty pokrywane są ze środków własnych Stowarzyszenia Bieg Piastów, których źródłami są opłaty parkingowe oraz wpłaty Partnerów i Sponsorów. Wszystkim, tym większym, jak i mniejszym, jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Wiadomo już, że Sponsorami 47. Biegu Piastów będą KGHM Polska Miedź i Brubeck.

Stowarzyszenie Bieg Piastów

zaktualizowano czwartek, 15 grudnia 2022 17:45
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas