Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wielkie sprzątanie na Jamrozowej Polanie. Dla biegaczy jest plan rezerwowy

opublikowano: 08 lutego 2014 autor: Michał Chmielewski

W Dusznikach-Zdroju można co najwyżej pobiegać przez przeszkody

W Dusznikach-Zdroju można co najwyżej pobiegać przez przeszkody Facebook / Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis
- Od poniedziałku zaczynamy ściągać drewno – zapowiada Janusz Rajzer z dusznickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Ewentualne opady śniegu pozwolą na naśnieżenie pozostałych tras Jamrozowej Polany.

W Dusznikach Zdroju sytuacja powoli stabilizuje się. Po silnym wietrze nie ma już śladu, ale to samo można powiedzieć o śniegu. O ile o pierwszym nikt nie chce pamiętać, na drugie z wytęsknieniem czeka całe miasto. Jeśli spadnie, zdemolowany ośrodek będzie w stanie ugościć chętnych narciarzy biegowych.

- W tej chwili nie ma żadnych szans na bieganie po pętlach nartorolkowych, czyli tych o długości 1,4 i 2,5 kilometra. Tam spadło najwięcej drzew, a ich wywóz potrwa przez dwa miesiące. Mamy plan rezerwowy, który zakłada uruchomienie pozostałych pętli Jamrozowej Polany. Żeby tak się stało, opady muszą być bardzo obfite. Podobno w końcu mają nadejść – zapowiada Janusz Rajzer.

Prace naprawcze potrwają tak długo, ponieważ ciężki sprzęt nie przeniesie drzew na Jamrozową Polanę, ale do góry i dopiero dalej w stronę miasta. Taką decyzję dyrektor ośrodka motywuje m.in. troską o pozostałą na Polanie infrastrukturę oraz przygotowaniem miejsca na ewentualne uruchomienie go dla turystów. – Kłopot w tym, że tych pni leży mnóstwo nie tylko na trasach. Zniknęło pół lasu – zauważa. Cała okolica ma zostać uprzątnięta do maja. Do wymiany jest pięć lamp oświetleniowych – resztę można naprawić w kilka dni.

Janusz Rajzer odniósł się też do kwestii organizacji ewentualnych zawodów. Jego zdaniem Duszniki są gotowe na przyjęcie biathlonistów podczas przełożonych Mistrzostw Polski. Możliwa będzie też organizacja nowatorskiego wyścigu w biathlonie dla amatorów. Wszystko zależne jest od ilości opadów śniegu.

Winowajcą zniszczeń jest potężna wichura, która przeszła przez Kotlinę Kłodzką w pierwszych dniach lutego. W jej wyniku w ostatniej chwili odwołane zostały zawody Bieg na Igrzyska dla utalentowanej młodzieży oraz BUM, którego część na nartach zaplanowana była właśnie na trasach Jamrozowej Polany.

zaktualizowano sobota, 08 lutego 2014 18:38
Oceń artykuł
(0 głosów)
Michał Chmielewski

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas