Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 10 marca 2022 [RAPORT]

opublikowano: 10 marca 2022 autor: Redakcja

Bardzo dobre warunki śniegowe panują na sztucznie naśnieżonych trasach. Na zdjęciu Nowy Targ.

Bardzo dobre warunki śniegowe panują na sztucznie naśnieżonych trasach. Na zdjęciu Nowy Targ.
Zbliża się połowa marca, a do nas docierają dobre wieści z polskich tras biegowych. Niskie temperatury powietrza, w nocy spadające do poziomu wielu kresek poniżej zera, doskonale zakonserwowały śnieg. W wielu ośrodkach wciąż trasy są uprawiane. Gdzie w nadchodzący weekend będzie można skorzystać ze śniegu i słońca, czyli wymarzonych warunków narciarskich? Sprawdź w dzisiejszym raporcie.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach na wszystkich trasach jest bardzo dużo śniegu. W ostatnich dniach w Górach Izerskich w nocy temperatura spadała poniżej zera konserwując śnieg, w dzień wychodziła na niewielki plus. W czwartek Stowarzyszenie Bieg Piastów wyratrakowało następujące trasy: Górny Dukt, Dolny Dukt, spacerówkę na Orle, Samolot, Czarny Kamień, Ściernisko, Zimową PKO Banku Polskiego. W weekend można spodziewać się doskonałych warunków na trasach i udanego biegania na nartach.
Źródło: informacja własna i Stowarzyszenie Bieg Piastów
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie / Rychlebske Hory: W Górach Bialskich warunki na trasach biegowych są bardzo dobre, przez ostatnich kilka dni nie było opadów śniegu, za dnia świeci słońce a w nocy temperatury dochodzą do -10°C. Ratrak ostatni raz wjechał na trasy biegowe w sobotę 5 marca. W Górach Bialskich leży od 15 do 45 cm śniegu. Najlepsze warunki panują na wysokości od 800 do 1000 mnpm. W dolnych partiach Doliny Białej Lądeckiej, na Czarnym Dukcie oraz na Drodze Marianny i Koziej Drodze od Nowego Gierałtowa mogą pojawić się deficyty śniegowe oraz w torach mogą pojawiać się drobne gałązki i szyszki. Parkingi w górnych Bielicach są przygotowane.
Góry Sowie
W Górach Sowich na trasach biegówkowych trwa zima. Ratrak przejechał wszystkie trasy w poniedziałek i do tej pory warunki są bardzo dobre. Zdarzają się małe przetarcia w miejscach nasłonecznionych, najdłuższe ok. 15 m na trasie Niedźwiedź. W rejonie Grabiny warunki śniegowe bardzo dobre, na niżej położonych trasach śniegu codziennie trochę ubywa. Należy uważać na strumyki na trasie Sowa i Sokół - tam wiosna daje o sobie znać.
Źródło: Sowie Szczyty

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce dużo śniegu i doskonałe warunki, śmiało można biegać na najlepszych nartach. W czwartek wszystkie trasy były przygotowane. W weekend na trasach Kubalonki zaplanowano zawody, więc można będzie z nich skorzystać dopiero w niedzielę po południu.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku piękna zima, warunki do biegania wyborne. Trasa ma ok. 8,5 km długości, jest perfekcyjnie przygotowana do techniki klasycznej i łyżwowej.
 
Gorce - Nowy Targ
Wyśmienite warunki panują na sztucznie naśnieżanym narciarskim stadionie biegowym obok Miejskiej Hali Lodowej. Długość trasy - 400 m. Trasa jest płaska, przygotowane są tory do techniki klasycznej i łyżwowej. Obiekt czynny jest codziennie od 8:00 do 21:00. Po zmroku oświetlony. Przy trasie znajduje się szatnia i WC. Parking dostępny obok Parku Miejskiego.
Gorce - Klikuszowa
Warunki wciąż doskonałe. Trasa jest codziennie ratrakowana. Po zmroku oświetlona. Na miejscu można skorzystać z toalety, szatni, szafek i wypożyczalni nart biegowych.
 
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
W Krynicy-Zdroju na trasach "U Leśników" śniegu jest wciąż dużo, trasy są ratrakowane co trzy dni. Można biegać na długości 6 km. Obiekt jest otwarty codziennie od 9:00 do 15:00.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 11 marca 2022 08:59
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas