Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 11 lutego 2016 [RAPORT]

opublikowano: 11 lutego 2016 autor: Karolina Żukowska

Na trasach biegowych w Jakuszycach coraz więcej śniegu i stabilniejsze warunki.

Na trasach biegowych w Jakuszycach coraz więcej śniegu i stabilniejsze warunki.
Tym razem aura zrobiła prezent narciarzom: na wielu obszarach górskich spadł śnieg i według zapowiedzi w najbliższych dniach ma jeszcze dosypać białego puchu. Idealny moment, żeby zaplanować weekend lub też dłuższy pobyt na nartach biegowych i aktywnie spędzić wolny czas.

Góry Izerskie – Jakuszyce

Jelenia Łąka w Górach Izerskich W Górach Izerskich dopadało około 8 cm śniegu, jednak należy zachować ostrożność podczas poruszania się w terenie na biegówkach. Trasy położone w okolicy Polany Jakuszyckiej są oblodzone. Przykrywa je cienka warstwa świeżego śniegu, co daje złudne poczucie bezpieczeństwa, bo faktycznie jest twardo i trzeba uważać zwłaszcza na zjazdach.

W okolicy Jeleniej Łąki jest lodowisko i wystające kamienie, ponieważ tam wiatr rozwiał świeży śnieg. Droga do Orla również z prześwitami podłoża lodowego. Stosunkowo dobre warunki panują na Dolnym i Górnym Dukcie, na szlaku do Kopalni.

Im wyżej, tym warunki na trasach biegowych są stabilniejsze. Wokół Samolotu nie ma ubytków śniegu, a trasy są wyratrakowane, ze świeżo pozakładanymi torami do klasyka. Warunki tam można więc określić jako bardzo dobre.

Cały czas prószy śnieg, więc trasy będą też na bieżąco przygotowywane.

Źródło: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce oraz informacja własna nabiegowkach.pl

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Tymczasem Jamrozowa Polana bez śniegu i nie ma warunków do biegania. W Górach Orlickich nieco poprószyło, ale zbyt mało, żeby przygotować trasy dla narciarzy. W tym regionie śnieg i mróz jest nadal z niecierpliwością wyczekiwany.

Zaplanowane na 14.02.2016 zawody Salomon Nordic Sunday zostały odwołane, a nowy termin konkurencji nie został jeszcze podany do wiadomości.

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

W piątek zostaną przygotowane trasy po czeskiej stronie bezpośrednio przy granicy polskiej oraz Magistrala. Łącznie do dyspozycji narciarzy będzie 17 km tras biegowych. Szacowana pokrywa śnieżna na trasie wynosi od 15 do 20 cm.

Na piątek oraz sobotę zapowiadane są jeszcze opady śniegu. Jeżeli prognozy się sprawdzą to można być pewnym, że zostaną przygotowane również trasy po polskiej stronie Gór Bialskich.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Tatry – Kościelisko

Polana Chotarz Ku radości wszystkich amatorów biegówek i uczestników zbliżającego się kursu narciarstwa biegowego zima zagościła w Kościelisku. Polana Chotarz jest w pełni wyratrakowana i przygotowana dla narciarzy: łącznie 12 km tras, założone tory do klasyka i łyżwy, pokrywa śnieżna ok 25-30 cm. Perspektywa nauki i szkolenia umiejętności na naturalnie naśnieżonych trasach wybitnie cieszy.

Na sobotę 13.02.2016 na trasach Polany Chotarz planowane są zawody: II Walentynkowy Bieg Narciarski Parami. Pogoda jak najbardziej sprzyja organizacji zawodów.

Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

W Białce Tatrzańskiej Białka Tatrzańska również cieszy się z dużego opadu śniegu: w przeciągu ostatniej doby spadło ok. 30-40 cm świeżego puchu. Warunki na trasach są świetne. Przygotowane zostały zarówno tory do klasyka, jak i trasa do stylu łyżwowego. W sam raz na nadchodzący weekend.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

W przeciwieństwie do Tatr, w Bieszczadach niestety brak warunków do uprawiania narciarstwa biegowego. Ostatniej nocy spadł śnieg, ale trasy nie są jeszcze przygotowane przez ratraki. Nie można więc na chwilę obecną liczyć na założone tory dla biegówek. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych w najbliższych dniach.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

zaktualizowano czwartek, 11 lutego 2016 19:53
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas