Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 12 grudnia 2018 [RAPORT]

opublikowano: 12 grudnia 2018 autor: Redakcja

W Chochołowie na sztucznie naśnieżonej trasie jest już nawet 50 cm śniegu

W Chochołowie na sztucznie naśnieżonej trasie jest już nawet 50 cm śniegu Bartłomiej Gil / Chochołowskie Termy
W wielu miejscach w Polsce spadł śnieg. O dziwo, zaskoczył niektórych gospodarzy tras, którzy przewidzieli otwarcie dopiero w późniejszym terminie. Są jednak miejsca, gdzie będzie można pobiegać w nadchodzący weekend. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w sezonie 2018/19 raportem z tras portalu nabiegowkach.pl.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
Na trasach jest już nawet 30 cm śniegu. Temperatura na dobrym minusie. W ostatnim czasie ratraki przejechały okolice Polany Jakuszyckiej. Jednak Stowarzyszenie Bieg Piastów, gospodarz jakuszyckich tras, nie planuje przygotowania dla narciarzy tras biegowych w Górach Izerskich wcześniej niż 22 grudnia, na kiedy zaplanowano otwarcie sezonu. Na razie śnieg będzie ubijany i wygładzany, a w oficjalnych planach nie ma tworzenia toru do techniki klasycznej, aż do otwarcia sezonu. Poniższa fotka została zrobiona we wtorek 11 grudnia.
Głodni biegania w Górach Izerskich już w najbliższy weekend mogą wybrać się do Czech. Z informacji, do których dotarliśmy, wynika że na trasy Jizerskiej 50 spadło nawet do 50 cm śniegu. Co ważne, czescy gospodarze tras planują przygotowanie Jizerskiej Magistrali na nadchodzący weekend. Poniżej fotka z Gór Izerskich po czeskiej stronie.
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Duszniki Arena: W Dusznikach-Zdroju spadło 15 cm śniegu, niestety ta ilość, która spadła na ciepłe podłoże, nie wystarcza, by na trasy wyjechał ratrak. Na Jamrozowej Polanie w Duszniki Arena rozstawionych jest 13 armatek śnieżnych marki Techno Alpin, sprzęt czeka na ujemne temperatury. Śnieg, który udało się wyprodukować do tej pory, utrzymywany jest na hałdach i zostanie rozprowadzony na trasach po ustabilizowaniu się pogody. Dla obiektu priorytetem jest organizacja Mistrzostw Polski w biathlonie 27 grudnia 2018 roku oraz pucharu IBU na początku stycznia 2019 roku.
Źródło: MOKiS Duszniki-Zdrój
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: We środę ratrak z Paprska przejechał prawie wszystkie trasy, w tym część po stronie polskiej - tj. Pralinke, Velky i Maly Sengen, Magistrale, Rampe i Medvedi Bouda. W nocy ze środy na czwartek dopadał śnieg, także przed weekendem trasy będą ratrakowane ponownie. Dla narciarzy biegowych dostępnych jest około 50 km, głównie po czeskiej stronie granicy. Warunki bardzo dobre, śniegu około 40 cm. Na razie nie są ratrakowane trasy w Gminie Stronie Śląskie, dlatego z Bielic do tras trzeba przejść około 4 km po nieprzygotowanym odcinku. Zdjęcie z Bielic z czwartkowego poranka z Velkego Sengena po stronie polskiej.
Góry Sowie
Na Sowiogórskich Trasach do Narciarstwa Biegowego leży 10 cm świeżego śniegu. To za mało by przygotować trasy. Gospodarze tras mają porozumienie z Lasami Państwowymi o ich wykorzystaniu dopiero od 21 grudnia.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce trasy gotowe. Śniegu jest wystarczająco dużo, by biegać nawet na startowych nartach. Maszyna przygotowała różne trasy. Są tory do klasyka i do jazdy techniką łyżwową. Stadion na dole także przygotowany.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Chochołów
Trasa przy Chochołowskich Termach przygotowana jest przez sztuczne naśnieżanie od początku grudnia. Orientacyjna pokrywa śnieżna to nawet 50 cm, w tym 10 cm naturalnego śniegu, który spadł w nocy z wtorku na środę i w ciągu dnia w środę. Ratraki i armatki śnieżne pracują na bieżąco. Obecnie gotowa jest pętla o długości 630 m, ale ma być wydłużana w najbliższych dniach. W sobotę 15 grudnia o 11:00 na trasie odbędą się otwarte zawody w biegach narciarskich techniką klasyczną.
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
W Kościelisku na Polanie Chotarz leży do 25 cm śniegu. We środę gotowa była pętla 2,5 km przygotowana skuterem śnieżnym. Dla narciarzy dostępne są dwa tory do klasyka oraz ścieżka do techniki łyżwowej. Gminny ratrak na trasę ma wyjechać w czwartek w godzinach popołudniowych.
Tatry - Zakopane
Trasa na Górnej Równi Krupowej ma być przygotowana dopiero w Nowym Roku. W tej chwili gromadzony jest sztuczny śnieg. Trasa biegowa Biały Potok jest nieczynna ze względu na zbyt małą pokrywę śnieżną.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu na razie brak warunków do biegania.
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Na trasach Mogielica spadło około 15 cm śniegu, niestety jest go za mało, aby wjechać sprzętem i przygotować trasy.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 13 grudnia 2018 10:44
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas