Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 12 marca 2020 [RAPORT]

opublikowano: 12 marca 2020 autor: Redakcja

W wielu miejscach już wiosna, na fotce trasy w Chochołowie

W wielu miejscach już wiosna, na fotce trasy w Chochołowie Dominika Rubiś / Chochołowskie Termy
Niewiele już jest miejsc w Polsce, gdzie bieganie na nartach jest możliwe. Zanim przesiądziemy się na nartorolki, warto jeszcze skorzystać z białego dobrodziejstwa natury, które wciąż utrzymuje się na niektórych trasach biegowych. Gdzie w najbliższy weekend można pobiegać na nartach, a gdzie już nie jest to możliwe, dowiesz się z dzisiejszego raportu z polskich tras.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
Przez ostatnie dni ratraki nie jeździły po trasach w Górach Izerskich, warstwa śniegu wynosi tam wciąż ok. 15-25 cm. Na odcinkach w kierunku Szklarskiej Poręby śnieg już stopniał. Tak samo na pętli pod Harrachovem. Wciąż dobre warunki panują na Duktach, Samolocie i wszystkich wyżej położonych trasach.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie (Rychlebske Hory): Sezon powoli zbliża się do końca, ale w Górach Bialskich/Rychlebskych Horach wciąż są miejsca, gdzie można czerpać radość z biegówek. Horský hotel Paprsek wciąż ratrakuje okolo 35 km tras narciarstwa biegowego. Śniegu ubywa, ale na ten weekend jeszcze wystarczy. Żeby dostać się do tras najrozsądniej jest wjechać wyciągiem od Velkego Vbrna. Z Bielic należy iść na piechotę kilka kilometrów zanim będzie moża przypiąć narty.
Poniżej aktualny film z polsko-czeskiego pogranicza.

małopolskie

Tatry - Chochołów
Śniegu już nie zostało wiele na trasie przy Chochołowskich Termach, ale kto ma ochotę jeszcze pospacerować na nartach, teoretycznie jest to możliwe na krótkich odcinkach. Wypożyczalnia już nieczynna, trasy nie są ratrakowane.
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Zakopane
W Zakopanem obecnie czynna jest jedynie trasa biegowa na obiektach COS – OPO. Reszta tras z powodu braku śniegu jest już nieczynna.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Beskid Sądecki - Ptaszkowa
W Ptaszkowej sezon zimowy już się skończył, a trasy są nieczynne.
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Trasy biegowe "U Leśników" już są zamknięte z powodu braku śniegu.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

podkarpackie

Bieszczady - Muczne
W Mucznem trasy biegowe już zamknięte, gdyż brak już na nich śniegu.

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 12 marca 2020 20:05
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas