Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 14 marca 2019

opublikowano: 14 marca 2019 autor: Redakcja

W Górach Bialskich (Bielice) wciaż dużo śniegu, a trasy mają być przygotowane na weekend

W Górach Bialskich (Bielice) wciaż dużo śniegu, a trasy mają być przygotowane na weekend
W polskich górach wciąż leży śnieg, w Górach Izerskich średnia pokrywa śnieżna wynosi nawet około 1 m. Choć w niżej położonych łańcuchach górskich ciepłe powietrze i wiatry uniemożliwiły przygotowanie tras, wciąż w każdym regionie południowej Polski - na Dolnym Śląsku, Śląsku i Małopolsce nadal będzie można pobiegać w nadchodzący weekend na nartach w rewelacyjnych warunkach. Zimo, trwaj! A my korzystajmy, nie wiadomo jak długo trzeba będzie czekać na kolejne nadejście śnieżnej zimy.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Górach Izerskich jeszcze tydzień temu leżała pokrywa śnieżna minimum 1 m. Przez ostatnie dni sytuacja jeszcze się poprawiła. Dopadało około 10 cm świeżego puchu. Ratraki pracują codziennie, a trasy są rewelacyjnie przygotowane.
Góry Bystrzyckie
W Spalonej leży jeszcze do 30 cm śniegu, w czwartek był też świeży opad. Na najbiższy weekend zaplanowano ostatni już w tym sezonie przejazd ratraka po trasach narciarskich w Spalonej.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie/Rychlebske: Warunki od samego parkingu w Bielicach dobre - wyżej bardzo dobre, śniegu sporo nawet w dolnych odcinkach tras jest go około 20-30 cm. Im wyżej tym lepiej - do 70 cm. W ostatnim tygodniu dosypało od kilku do kilkunastu cm świeżego śniegu. Trasy: Dolina Białej Lądeckiej i Biały Spław przygotowywane w całości, na trasie krótkiej pętli biegu Ultrabiel odśnieżono początkowe 150 m. Velki i Maly Sengen, Petrikov, Milire, Mala i Velka Pralinka, Rampa, Magistrala Medvedi Bouda to trasy zrobione po czeskiej stronie. Miejscami na trasach może pojawiać się trochę igliwia. W związku z dodatnimi temperaturami w dzień i nocnymi przymrozkami trzeba spodziewać się miejscowych oblodzeń i ubytków śniegu w najniższych odcinkach szlaków. Na popołudnie lub wieczór 15 marca zaplanowano ratrakowanie tras w Bielicach, wszystkich możliwych odcinków.
Dolina Pluszcza przy Chacie Cyborga - brak warunków.

Masyw Śnieżnika: W Masywie Śnieżnika rozpoczynają się prace leśne, dlatego fragmenty dróg w Kletnie, Kamienicy i Nowej Morawie są już odśnieżone. W tym sezonie nie planuje się już przejazdu ratraka z Gór Bialskich w Masyw Śnieżnika.

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce są wciąż dobre warunki do biegania. Śnieg leży na wszystkich odcinkach. W czwartek trasa była dobrze przygotowana. W nocy przychodziło ochłodzenie, które konserwowało trasę.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Zakopane
W Zakopanem warunki do biegania są jeszcze na trasie Biały Potok. Można biegać na około 800 m, śniegu jest tam sporo, a trasa przygotowana do klasyka i łyżwy.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
Koniec sezonu w Nowym Targu, nie ma już warunków do uprawiania narciarstwa biegowego.
Gorce - Obidowa
Warunki na trasie są bardzo dobre, pokrywa śnieżna średnio wynosi 80 cm, śnieg z pewnością jeszcze długo się utrzyma i przez kolejne tygodni można będzie biegać w Obidowej. Trasy są ratrakowane regularnie, tor do stylu klasycznego wyciśnięty jest na całej długości tras, po środku miejsce do biegania łyżwą. Brak oblodzeń, trasy w Dolinie Lepietnicy i Dolinie Obidowca przygotowane.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Warunki na trasie 21 km "Mogielica" bardzo trudne, pogarszają się z każdym dniem. Na pierwszych dwóch kilometrach dużym problemem są igły z drzew zalegające na trasie. W nasłonecznionych miejscach są przetarcia. Nie da się przebiec całej pętli bez ściągania nart. Lepsze warunki panują w wyższych partiach trasy oraz po północnej stronie. Trasa nie będzie już poprawiana ratrakiem.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 14 marca 2019 19:48
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (1)
Slavek
Slavek Dzień dobry, czy będzie raport z 21.03.2019?

Pozdrawiam,
Sławek
21.03.2019, 17:50
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas