Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 15 kwietnia 2021 [RAPORT]

opublikowano: 15 kwietnia 2021 autor: Redakcja

W Jakuszycach na większości tras utrzymują się doskonałe warunki (fotka ze środy 14.04.2021)

W Jakuszycach na większości tras utrzymują się doskonałe warunki (fotka ze środy 14.04.2021)
Mało kto pamięta, by w drugiej połowie kwietnia biegać na nartach w warunkach, jakich nie powstydziłby się styczeń. Mamy wyjątkowy sezon i korzystajmy. Tym bardziej, że wiosenny śnieg ma tendencję do szybkiego topnienia gdy tylko nadejdzie ciepłe powietrze, słońce, deszcz, czy wiatr. Gdzie jeszcze jest śnieg i można biegać? Przeczytaj.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach ciągle przybywa śniegu. W czwartek znów padało. Ratrak jeździ i przygotowuje dziesiątki kilometrów tras. O ile w bardzo nisko położonych miejscach śniegu jest mało, to na wysokości Jakuszyc, a w szczególności trochę wyżej, zaczynają się znakomite warunki z grubą pokrywą śnieżną. W nadchodzący weekend będzie można biegać na nartach po kilkudziesięciu kilometrach przygotowanych tras narciarskich. Podobnie jak w styczniu i lutym w weekend należy spodziewać się problemów z dostaniem się na parking. Miejsca znajdą z pewnością te osoby, które na parkingu zjawią się przed 9:30 lub przyjeżdżający na drugą turę, np. po 14:00.
Poniżej fotka ze środy 14 kwietnia. Po czwartkowych opadach śniegu jest jeszcze więcej.
Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: Warunki śniegowe na trasach biegowych w Górach Bialskich, po ostatnich kilkudniowych opadach śniegu, są bardzo dobre. Dopadało około 35 cm świeżego śniegu, a prognozy zapowiadają opady do piątkowego wieczora. Gminny ratrak "Miś" wyjedzie na trasy przygotować świeży ślad w sobotę nad ranem. W planach jest przygotowanie tras w Dolinie Białej Lądeckiej, na Białym Spławie, na Drodze nad Spławami do Przełęczy Suchej oraz na Czarnym Dukcie. Łącznie ma być ubite ratrakiem około 20 km tras. Droga nad Spławami będzie przygotowana pod klasyk i łyżwę, pozostałe trasy pod styl klasyczny. Droga Marianny z Nowej Morawy, Rezerwatowa oraz 13 Ultrabiel nie będą najprawdopodobniej przygotowywane (wcześniej przed opadami na tych odcinkach nie było już śniegu). Śnieg na trasach jest mokry i ciężki, może też występować igliwie oraz drobne gałęzie.

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce leży na trasach około 30 cm świeżego śniegu. W czwartek ratrak przygotował całą trasę włącznie ze stadionem. Jeśli będzie taka potrzeba, ratrak ma wyjechać na trasy także w piątek.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Zakopane
W Zakopanem wciąż czynna jest trasa na COS OPO Zakopane, warunki są tam bardzo dobre, wpuszczają także osoby indywidualne. Trasa miała być utrzymywana do 11 kwietnia, zdecydowano jednak o przedłużeniu sezonu do 18 kwietnia.
Źródło: informacja własna
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu sezon został już zakończony i wszystkie trasy są nieczynne.
Gorce - Obidowa
Warunki fantastyczne, obie Doliny - Obidowca i Lepietnicy - są przygotowane do biegania, na trasach leży około 40 cm - 50 cm śniegu. Na całej długości trasy założony jest tor do klasyka i środek tradycyjnie przygotowany do łyżwy. Śmiało można planować udany weekend na biegówkach.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Gorce - Klikuszowa
Ośrodek w Klikuszowej działał w tym sezonie do 5 kwietnia. Obecnie trasa jest nieczynna, trwają prace konserwacyjne, a ośrodek szykuje się do sezonu nartorolkowego.
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Niski - Ptaszkowa
W Ptaszkowej sezon został zakończony, ośrodek jest zamknięty.

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 15 kwietnia 2021 20:51
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas