Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 18 lutego 2016 [RAPORT]

opublikowano: 18 lutego 2016 autor: Redakcja

W Białce Tatrzańskiej śnieg wilgotny, ale wszędzie dużo śniegu, a trasy przygotowane

W Białce Tatrzańskiej śnieg wilgotny, ale wszędzie dużo śniegu, a trasy przygotowane
Jeszcze w kilku miejscach Polski można pobiegać na nartach. Najlepsze warunki panują obecnie w Jakuszycach i w Białce Tatrzańskiej. Biegać można jeszcze na Kubalonce oraz w Górach Bialskich, ale po wejściu od czeskiej strony. A co z resztą tras? Przeczytaj.

Góry Izerskie – Jakuszyce

Na trasach wokół Polany Jakuszyckiej jak na obecną zimę warunki do biegania wciąż bardzo dobre. W ostatnich dniach w Górach Izerskich spadło nawet 10 cm śniegu, który przykrył lód na trasach. Najlepsze warunki do biegania panują na Dolnym i Górnym Dukcie, drodze na Kopalnię Stanisław i Samolocie. Spacerówka do Orla wciąż w dobrym stanie, natomiast na trasach wokół Kozińca i Elektrowni Turów warunki gorsze, miejscami pojawia się tam mocno zmrożony śnieg.

Źródło: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce

Góry Orlickie

Na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju niestety brak warunków do biegania na nartach. W wyższych partiach gór, w okolicach Orlicy, śniegu jeszcze jest sporo, ale poniżej wystają już kamienie. Trasy nie są przygotowywane ratrakiem.

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

Gory Bialskie Ostatnie dni przyniosły zarówno opady śniegu jak i ocieplenie, co sprawiło że śnieg stał się mokry. W dalszym ciągu można pobiegać na nartach w Górach Bialskich, ale do tras należy dojechać od strony czeskiej. Ratrak przygotował około 20 km tras tj. Magistralę, Maly Sengen, Milire i Ostruzna. Pokrywa śnieżna na trasach od 15 do 25 cm. W Masywie Śnieżnika śnieg pozwalający na poruszanie się na nartach tylko w partiach powyżej 900 m n.p.m. Jednak trasy nie są przygotowane ratrakiem.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Beskid Śląski - Kubalonka

Z początkiem tygodnia na Kubalonce trasy były w bardzo dobrym stanie. We środę odbywały się tam zawody dla młodzieży. Choć w najniżej położonych częściach tras widać już było przetarcia, organizatorzy w tych miejscach dosypali śniegu. Niestety w czwartek nie było już za bardzo po nim śladu. Na szczęście wystarczy wyjść trochę wyżej i śniegu wciąż jest pod dostatkiem. W dodatku prognozy zapowiadają opady puchu na piątek. Mamy informację, że jeżeli w nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie poniżej zera, trasa zostanie przygotowana ratrakiem. Można więc planować weekend na Kubalonce.

źródło: informacja własna

Tatry – Kościelisko

Jeszcze na początku tygodnia narciarze biegali na Polanie Chotarz. Ciepły wiatr w środę po południu pozbawił jednak biegaczy tej trasy. W ośrodki biathlonowym w Kirach oszczędzają śnieg dla zawodników i nie wpuszczają amatorów.

Źródło: informacja własna

Tatry – Białka Tatrzańska

Białka Tatrzanska Na Podhalu od kilku dni panują dodatnie temperatury. Poniedziałkowy deszcz na szczęście nie wyrządził większych szkód. W najważniejszych miejscach nocą, gdy temperatura spadła, armatki dosypały śniegu. Warunki do biegania w Białce Tatrzańskiej są wciąż dobre, choć śnieg jest już mokry i tępy. Cała trasa jest przygotowana - dwa tory do klasyka i szeroko do łyżwy.

Źródło: Gościniec na Brzyzku, informacja własna

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

Po kolejnym ciepłym tygodniu w Bieszczadach warunki na trasach do narciarstwa biegowego na Żukowie są bardzo złe.
Śnieg, który się ostał, jest bardzo mokry. Nie ma możliwości biegania na nartach.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

zaktualizowano czwartek, 18 lutego 2016 19:03
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas