Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 20 grudnia 2018 [RAPORT]

opublikowano: 20 grudnia 2018 autor: Redakcja

W Jakuszycach są już bardzo dobre warunki do biegania

W Jakuszycach są już bardzo dobre warunki do biegania Fischer Jakuszyce
W polskich górach wciąż leży śnieg. Choć w ostatnim czasie nie było dużych opadów, w wielu miejscach jest go wystarczająco, by przygotować trasy. Niestety ze względu na czas przedświąteczny, nie otrzymaliśmy wieści od wielu naszych informatorów. Jeśli zamierzacie się wybrać na narty, proponujemy wybrać jedno z opisanych tu miejsc, ze względu na przewidywalne warunki.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W czwartek lekko padał śnieg, na trasach pojawiło się go około 3 cm więcej, ogólna warstwa wynosi około 30 cm. Ratrak przejechał Polanę Maliszewskiego, Spacerową na Orle, Samolot, Cichą Równię, Elektrownię Turów, Górny Dukt. Bieg Piastów poinformował na facebooku, że został przygotowany także Dolny Dukt i droga na Kopalnię. Łącznie jest już gotowych blisko 30 km tras. Wszedzie, zarówno na łyżwę jak i klasyk, jest OK. Poniższe zdjęcie zostało zrobione we środę 19 grudnia.
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Trasy w Zieleńcu: Trasy są wyratrakowane z torem do klasyka. W czwartek ponownie padał śnieg i nie mamy potwierdzenia, czy przed weekendem wyjadą maszyny, ale w czwartek warunki były bardzo dobre. Zrobiona była trasa od Kamienia Rubartscha na Orlicę i dalej na czeską stronę, w tym do Masarykowej chaty i Velką Destną.
Źródło: Szkółka Narciarstwa Biegowego RunSki
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: 18 grudnia wyratrakowane zostały szlaki w Górach Bialskich nad Bielicami. Szlaki ratrakuje też czeskie schronisko Paprsek, w tym transgraniczne pętle Velký Šengen i Maly Šengen, które po polskiej stronie biegną wzdłuż Białego Spławu i Duktu nad Spławami. Warunki jeszcze we wtorek były bardzo dobre.
Masyw Śnieżnika: Ze względu na brak śniegu na dużych odcinkach dróg w Masywie Śnieżnika (w związku z trwającymi pracami leśnymi), szlaki w Masywie Śnieżnika nie będą w najbliższym czasie utrzymywane.
Źródło: Urząd Miejski w Stroniu Śląskim

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce od ostatniego raportu nie dopadało zbyt dużo śniegu. W czwartek pruszyło. Warunki utrzymują się dobre. Tory są zmrożone i wciąż w dobrym stanie. Śniegu jest wystarczająco do biegania, jednak za mało, by wyjechała maszyna przygotować ponownie trasy.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku od weekendu niewiele się zmieniło. Pozostała trasa po niedzielnych zawodach (Puchar Kościeliska) z czterema torami do klasyka. Miejsca do łyżwy brak. Śniegu jest około 20 cm. Maszyna nie wyjeżdża, bo warunki mogłyby się pogorszyć. Już występują lekkie przetarcia.
Tatry - Zakopane
Na trasie biegowej „Biały Potok" trwa przygotowanie pętli 800 metrowej ze sztucznego śniegu. Trasa na Górnej Równi Krupowej nadal nieczynna z powodu trwających przygotowań do Sylwestra.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu na razie brak warunków do biegania.
Beskid Niski - Krzywa
Na wysokości 550-650 m n.p.m. pokrywa śniegu ok. 10-15 cm. Powyżej ok. 20-25 cm. Szlaki i trasy nie są ratrakowane, nie ma też torów do klasyka. Dobre warunki na turystykę narciarską panują w partiach szczytowych Śnieżnych tras: góra Mareszka, Czarna, Magura Małastowska. Najlepsze warunki na Magurze Małastwoskiej, temp. -5 st. C. Propozycja wycieczki z przełączy Małastwoskiej (ruch lewostronny): czerwonym szlakiem narciarskim "Staś" - Schronisko na Magurze Małstowskiej, Górna stacja wyciągu Narciarskiego i dalej trasą "Jagoda"na szczyt Magury Małastowskiej, dokoła Szczytu. Cmentarz z I Wojny Światowej, schronisko na Magurze Małastowskiej. Trasa Jagoda ubita jest nartami. Można 2,5 km trasę Jagoda jako pętlę przejechać kilka razy. Odcinek Nartostrady od schroniska do przełęczy o długości 1,4 km jest wyłączony ze względu duże spadki i trudne warunki. Od schroniska można ostrożnie zjechać lub zejść do przełączy Małastowskiej.
Źródło: Bogusław Niedziela

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano piątek, 21 grudnia 2018 09:31
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas