Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 22 marca 2018 [RAPORT]

opublikowano: 22 marca 2018 autor: Redakcja

W wysokich Sudetach wciąż świetne warunki do biegania. Fotka przedstawia trasy w Górach Bialskich.

W wysokich Sudetach wciąż świetne warunki do biegania. Fotka przedstawia trasy w Górach Bialskich. Wildcat
Któż by uwierzył, że pod koniec marca na polskich trasach biegowych warunki będą lepsze, niż w grudniu, czy styczniu. Choć śnieg utrzymał się głównie w Sudetach i to raczej w wyższych partiach gór, nadal na polskiej mapie tras biegowych są miejsca, gdzie możemy biegać na nartach w doskonałych warunkach. Także w Karpatach znajdziemy takie "perełki". Gdzie? Tego dowiesz się z czwartkowego raportu śniegowego.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach śniegu nie ubyło. Ratraki kursują regularnie, temperatura w ostatnich dniach utrzymywała się cały czas na minusie. W czwartek były przygotowane trasy: Spacerowa na Orle, Inhalacyjna, wokół Koziego, Elektrownia Turów, Samolot, Cicha Równia, Jeleniogórska, TV Polonia, na Kopalnię Stanisław, Dolny Dukt. Stan tras bez zarzutu, tory do klasyka bardzo dobre, część do łyżwy również. Na wyratrakowanych trasach brak lodu, kamieni itp. Ruch turystyczny bardzo mały. W nadchodzący weekend w Jakuszycach odbywać sie będą Mistrzostwa Polski PZN w biegach narciarskich, trasy wyczynowe i niektóre odcinki tras turystycznych przy Polanie Jakuszyckiej nie będą dostępne dla narciarzy-turystów.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: W Górach Bialskich warunki do uprawiania narciarstwa biegowego wciąż bardzo dobre. W ostatnich dniach dopadało około 10 cm śniegu, na trasach leży go obecnie od 15 cm do 50 cm dobrze ubitej warstwy. Do dyspozycji narciarzy biegowych na najbliższy weekend będzie około 90 km tras włącznie z odcinkami po czeskiej stronie. Na biegówki najlepiej ruszyć z Bielic, tam też w czwartek ma na trasę wyjechać ratrak. Wszystko wskazuje na to, że i na Swięta Wielkiej Nocy będzie można biegać na nartach, choć raczej w wyżej położonych partiach gór. Gospodarze schroniska Paprsek zapowiedzieli, że będą ratrakować trasy po czeskiej stronie.
Masyw Śnieżnika: Na trasach w Masywie Śnieżnika na wyższych wysokościach śniegu sporo, natomiast nie były uprawiane przez ratrak od dłuższego czasu, brak torów, są też odcinki bez śniegu.

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce śnieg wciąż utrzymuje się tylko w najwyżej położonych odcinkach. Ostatnio spadło około 3-4 cm nowego śniegu. Trasy nie są utrzymywane maszynowo. Trudno mówić o normalnym bieganiu, ale kto nie może wytrzymać bez biegówek, może jeszcze poczuć śnieg pod nartami.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
Trasy na Polanie Chotarz nieczynne. Brak śniegu.
Tatry - Zakopane
Trasa na Górnej Równi Krupowej z powodu nie wystarczającej ilości sniegu jest nieczynna.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Obidowa
Na trasie na Turbacz wciąż warunki rewelacyjne.Trasa przygotowana w całości - tor do stylu klasycznego założony na całej długości trasy.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Na Trasach Mogielica warunki trudne. Na trasach wystają kamienie, pojawiają się przetarcia i oblodzenie. Pobiegać można tylko na wyżej położonych fragmentach Trasy 21 KM i na polanie Stumorgowej. Ślad do klasyka ostatnio założony był ratrakiem w poniedziałek 19 marca.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka

lubelskie

Lubelszczyzna - Tomaszów Lubelski
W Tomaszowie lubelskim ostatnio spadło 15 cm świeżego śniegu. To wystarczająco, żeby przygotować trasy 1,0 km; 1,5 km; 2,0 km; 3,75 km. Wszystkie trasy są ratrakowane, na wszystkich zrobiony jest tor do klasyka. Do czwartku panował lekki mróz w dzień, w nocy temperatura spadała nawet do -10 st. C, warunki po prostu świetne. W najbliższą niedzielę 25 marca o 11:00 zaczynają się zawody z okazji 100 letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bieg główny odbędzie się na dystansie 15 km stylem dowolnym. Zakończenie planowane na 13:00.
Źródło: Krismar - Tomaszów Lubelski

 

pomorskie

Kaszuby - Kartuzy
W Kartuzach nie ma już wystarczającej ilości śniegu.
Źródło: Janusz Meissner - administrator tras w Kartuzach

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 22 marca 2018 19:45
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas