Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 25 lutego 2016 [RAPORT]

opublikowano: 25 lutego 2016 autor: Karolina Żukowska

W Jakuszycach dobre warunki dla narciarzy biegowych

W Jakuszycach dobre warunki dla narciarzy biegowych
Dla narciarzy biegowych sezon zimowy nareszcie nabrał rozpędu. W wielu miejscach sypie śnieg, więc można liczyć na przygotowane trasy biegowe na nadchodzący weekend. Emocji dostarczą z pewnością pierwsze konkurencje jubileuszowego Biegu Piastów w Jakuszycach oraz III Red Bull Biegu Zbójników w Białce Tatrzańskiej.

Góry Izerskie – Jakuszyce

W Jakuszycach panują dobre warunki do biegania na nartach. Ku radości narciarzy w ostatnich dniach dopadało jeszcze ok. 10 cm śniegu. Długość wyratrakowanych tras to obecnie 50 km, gdyż we środę ratraki gospodarzy terenu przejechały całą trasę długiego dystansu Biegu Piastów. Najlepsze warunki panują tradycyjnie na Dolnym i Górnym Dukcie oraz wokół Samolotu.

Jakuszyce szykują się do 40. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Już w najbliższą sobotę 27.02.2016 odbędzie się pierwsza z konkurencji „Rodzinna Dziesiątka 10 km CT". Więcej informacji o tym kiedy odbędą się konkretne biegi znajdziecie w Harmonogramie tygodniowym jubileuszowego 40 Biegu Piastów.

Źródło: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju niestety bez zmian: nadal nie ma warunków do uprawiania narciarstwa. W wyższych partiach Gór Orlickich można pobiegać, ale nie są to wymarzone warunki jak na tę porę roku. Zima wciąż wypatrywana.

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

W Górach Bialskich ratrak przygotował około 30 km tras. Po polskiej stronie gór przygotowana jest pętla Maly Sengen, do której można dostać się na nartach od strony Bielic. Ponadto po czeskiej stronie przygotowane zostały trasy Magistrala i Ostruzna. Pokrywa śnieżna na trasie wynosi do 20 cm, temperatura poniżej 0° C nawet w dzień.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Beskid Śląski – Kubalonka

W Beskidzie Śląskim aktualnie panują średnie warunki na trasach biegowych. Sytuacja jednak ulega poprawie: sypie śnieg i trasy zostaną przygotowane dla narciarzy na weekend.

Źródło: Wypożyczalnia nart biegowych Salomon na Kubalonce

Tatry – Kościelisko

Do Kościeliska ponownie zawitała zima, więc Polana Chotarz cieszyła się dziś obecnością narciarzy. Aktualna pokrywa śnieżna wynosi ok 20 cm, a śniegu wciąż przybywa. Na nadchodzący weekend z pewnością zostaną wyratrakowane trasy. Z powodzeniem będzie można śmigać po trasach na Chotarzu.

Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

W Białce Tatrzańskiej podobnie jak w Kościelisku sypie śnieg, a to oznacza znakomite warunki na trasach, które już od kilku tygodni były sztucznie naśnieżane. Na weekend będą przygotowane zarówno tory do klasyka, jak i do stylu łyżwowego.

Białka szykuje się do konkurencji III Red Bull Bieg Zbójników: start w sobotę o godz. 12.00.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

Ze względu na niewielkie ilości śniegu trasy do narciarstwa biegowego nie zostały wyratrakowane.
Pokrywa śniegu jest mała, ale wciąż sypie, więc można ewentualnie próbować poruszać się na nartach bez torów.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

zaktualizowano czwartek, 25 lutego 2016 19:31
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas