Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 27 lutego 2020 [RAPORT]

opublikowano: 27 lutego 2020 autor: Redakcja

Warunki na polskich trasach nie rozpieszczają. Na zdjęciu trasa w Chochołowie.

Warunki na polskich trasach nie rozpieszczają. Na zdjęciu trasa w Chochołowie.
Zima wycofała się już z niektórych regionów górskich - zwłaszcza z Tatr i Podhala. Niemniej jednak są na południowej mapie Polski takie miejsca, gdzie można będzie w najbliższy weekend pobiegać na nartach. Dobre warunki panują w Górach Izerskich - tam jednak już w piątek rozpoczynają się zawody Biegu Piastów - na 6 km, 30 km, 50 km i 25 km - a trasy będą dostępne tylko dla startujących. To dobra okazja dla wszystkich, którzy przyzwyczaili się do biegówek w Jakuszycach, by w najbliższy weekend poznać inne, ciekawe miejsca do biegania na nartach.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W nadchodzący weekend - od piątku do niedzieli - w Górach Izerskich odbywać się będą zawody Biegu Piastów zaliczane do Worldloppet. Jak podaje Stowarzyszenie Bieg Piastów, trasy w tym czasie będą dostępne tylko dla uczestników tych biegów. Ratraki nie będą przygotowywać żadnych tras, poza tymi na potrzeby biegów. W czwartek w Jakuszycach spadło sporo świeżego śniegu, co znacznie poprawiło sytuację po odwilży z początku tego tygodnia. Śnieg ma padać także w najbliższych dniach.
Źródło: informacja własna
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój

Tauron Duszniki Arena: Na Duszniki Arena w nadchodzący weekend odbywać się będą zawody dla parasportowców. Trasy będą nieczynne dla indywidualnych narciarzy.

Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie (Rychlebske Hory): warunki śniegowe od słabych po dobre. Pokrywa śnieżna od 10 do 45 cm. Naprawę dobre warunki zaczynają się od 850 m n.p.m. gdzie pokrywa śnieżna wynosi 35-45 cm. Po czeskiej stronie przygotowano koło 40 km. Żeby dostać się do tras ratrakowanych najrozsądniej jechać do Velkego Vbrna i podejść trasą Millire lub wjechać koleją. Od Bielic wejście nie jest polecane - dużo lodu. Zapowiadane są opady śniegu wobec tego przed weekendem sytuacja powinna się polepszyć. Poniższe zdjęcie zostało wykonane we środę na trasie Pohadka i Magistrala.
Masyw Śnieżnika: w dolnych odcinkach brak śniegu, wyżej jest lepiej, ale trasy nie są ratrakowane, gdyż ratrak nie ma się tam jak dostać.

małopolskie

Tatry - Chochołów
Aktualne warunki atmosferyczne nie sprzyjają prawidłowemu przygotowaniu trasy biegowej. Pokrywa śniegu wynosi od 20 do 50 cm. Śnieg znajduje się tylko na trasie, która ma długość 1600 metrów. Trasa nie była ratrakowana od tygodnia.
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
W Kościelisku trasy są nieczynne. Przegrały walkę z gwałtownym ociepleniem i w przeciągu kilku dni rozpłynęły się.
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu brak warunków do biegania, trasy są nieczynne.
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Warunki na trasie "21 km Mogielica" zróżnicowane. Na początkowym odcinku trasy oraz w niżej położonych fragmentach zaczynają pojawiać się przetarcia i wychodzą kamienie. Najlepsza sytuacja panuje od ok. 3 km do 6 km - tam pokrywa śniegu jest jeszcze spora. Na piątek zapowiadane są opady śniegu. Jeśli spadnie ponad 10 cm, na weekend zostanie przygotowana cała pętla. W przypadku mniejszych opadów zostanie przygotowane tylko pierwsze 6 km trasy od parkingu na Wyrębiskach. Trasa na "Polanie Stumorgowej" ma pokrywę śniegu od 10 do 40 cm. Warunki są tam dobre.
Źródło: Trasy Mogielica
Beskid Sądecki - Ptaszkowa
W CSZ Ptaszkowa trasy są przygotowane ratrakiem i mają założony tor do klasyka i środkową część przygotowaną do biegania łyżwą. Na nartach można poruszać się na długości 1 km. Pokrywa śnieżna wynosi około 20 cm. Trasa jest bezpieczna, bez wystających kamieni i gałęzi. Na weekend nie są planowane żadne imprezy sportowe, więc trasy będą dostępne dla indywidualnych narciarzy. Parking dostępny jest przy budynku, jak również poniżej, obok zjeżdżalni.
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Trasy biegowe "U Leśników" wyratrakowane na długości 6 km, z torem do techniki klasycznej i ścieżką do poruszania się techniką łyżwową. Warunki doskonałe. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia i instruktorzy, w bliskiej odległości hotel i stołówka.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

podkarpackie

Bieszczady - Muczne
W Mucznem trasy nie były ratrakowane od 21 lutego. Warstwa śniegu wynosi około 15 cm i brak torów do klasyka. Mimo to da się poruszać na nartach, warunki oceniane są na dostateczne.

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 27 lutego 2020 20:13
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas