Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 5 kwietnia 2018 [RAPORT]

opublikowano: 05 kwietnia 2018 autor: Redakcja

W czwartek 5 kwietnia w Jakuszycach ciągle dużo śniegu

W czwartek 5 kwietnia w Jakuszycach ciągle dużo śniegu Fischer Jakuszyce
To już ostatni raport śniegowy sezonu 2017/18. Powoli żegnamy się z biegówkami. Jednak najgorliwsi wciąż mogą biegać na nartach. Śnieg, choć już nie uprawiany, leży wyższych częściach Sudetów. Ciągle bardzo dużo jest go w Jakuszycach, ale niknie w oczach. Podobna sytuacja jest w Górach Bialskich. Pierwszy weekend kwietnia będzie już prawdopodobnie ostatnim weekendem tego sezonu.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
Na trasach warunki śniegowe dobre. Wciąż bardzo dobrze jest na Dolnym Dukcie, Samolocie i okolicach, Kopalni, Elektrowni Turów, Jeleniogórskiej. Tory do klasyka się utrzymały i mają głębokość kilku centymetrów. Gorzej jest na Górnym Dukcie i na samej Polanie Jakuszyckiej, na której śnieg najprawdopodobnie nie doczeka weekendu. Śnieg jest ciężki i mokry. Trasy nie są już uprawiane ratrakami. Stowarzyszenie Bieg Piastów zamyka sezon wraz z końcem pierwszego weekendu kwietnia.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Na nartach można jeszcze pobiegać tylko w Górach Bialskich, ale od wysokości 900 m n.p.m. Dostać się trzeba od czeskiej strony i tu zostaje opcja wjazdu do schroniska Paprsek samochodem - wyciąg nie działa. Hotel jest zamknięty trwa remont. Ostatnie ratrakowanie miało miejsce 01.04.2018. Warunki nadal dobre na wszystkich trasach - na tej wysokości leży od 20 do 30 cm śniegu. Przy tak ciepłej aurze będzie to ostatni weekend na biegówkach.

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 05 kwietnia 2018 21:14
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas