Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 5 marca 2020 [RAPORT]

opublikowano: 05 marca 2020 autor: Redakcja

W Jakuszycach trudno uwierzyć, że to już marzec.

W Jakuszycach trudno uwierzyć, że to już marzec. Fischer Jakuszyce
Niestety wraz z nadejściem marca w większości regionów zniknął śnieg, a wraz z nim trasy narciarskie. Tym razem otrzymaliśmy pozytywne informacje o możliwości biegania na nartach zaledwie z kilku miejsc. Część gospodarzy tras nie podesłała żadnych informacji - należy się spodziewać, że nie ma tam warunków do biegania. Są jednak dwa takie miejsca, po jednym w Sudetach i Karpatach, gdzie w najbliższy weekend możemy być pewni bardzo grubej pokrywy śnieżnej i wyśmienitych warunków. Gdzie? Sprawdź w raporcie.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
Aż trudno w to uwierzyć, ale warunki w Górach Izerskich, które panują obecnie, można określić jako najlepsze w całym sezonie. Są idealne do biegania na nartach. Od weekendu, podczas którego spadło w Jakuszycach kilkadziesiąt centymetrów śniegu, na trasach pojawiło się w tygodniu dodatkowe ok. 10 cm. Niemal większość tras jest ratrakowana, ratraki pracują codziennie. Wszystkie trasy są świetnie przygotowane.
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Nie otrzymaliśmy żadnych informacji.
Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie (Rychlebske Hory): w wyższych partiach gór warunki od dostatecznych po bardzo dobre. Niestety po polskiej stronie, by dostać się do śniegu, należy przejść się spory kawałek na piechotę z Bielic. Zbliżający się weekend to nie najlepsza pora, by wybrać się na biegówki w ten rejon. W sobotę 7 marca na większości polskich tras, a także części czeskich, odbywać się będzie Maraton Narciarski Ultrabiel. Po czeskiej stronie, z basą w schronisku Paprsek, przez weekend zawodnicy będą się ścigać w narciarskim biegu dwudziestoczterogodzinnym.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Chochołów
Nie otrzymaliśmy informacji.
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
W Kościelisku w czwartek było 15 cm śniegu, niestety to za mało, by przygotować trasy.
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu wszystkie szlaki narciarstwa biegowego są zamknięte.
Gorce - Obidowa
W Obidowej na trasach świetne warunki. Pokrywa śnieżna wynosi od 40 cm do nawet 90 cm, w tym świeży opad to od 10 cm do 30 cm. Ratrak pracuje codziennie. Tor do techniki klasycznej wyciśnięty jest na całej długości, środkiem można biegać techniką łyżwową.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Nie otrzymaliśmy informacji.
Źródło: Trasy Mogielica
Beskid Sądecki - Ptaszkowa
Warunki na trasie, jak na te porę roku, są bardzo dobre. Dla narciarzy dostępna jest trasa o długości 1 km z założonym torem do klasyka, ale szerokość trasy pozwala na bieganie również stylem łyżwowym. Warstwa pokrywy śnieżnej wynosi około 10 cm, jest bezpiecznie bez wystających kamieni i gałęzi. W najbliższy weekend planowane są Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych, więc trasy w godz. 10.00 - 15.00 zarówno w sobotę jak i w niedziele będą zamknięte. Parking dostępny jest przy budynku jak i poniżej obok zjeżdżalni.
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Trasy biegowe "U Leśników" już są zamknięte z powodu braku śniegu.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

podkarpackie

Bieszczady - Muczne
Nie otrzymaliśmy informacji.

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 05 marca 2020 18:47
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas