Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 7 grudnia 2017 [RAPORT]

opublikowano: 07 grudnia 2017 autor: Redakcja

W Jakuszycach bardzo dobre warunki, szczególnie na głównych traktach Gór Izerskich

W Jakuszycach bardzo dobre warunki, szczególnie na głównych traktach Gór Izerskich Fischer Jakuszyce
Choć w niektórych regionach kraju po listopadowych opadach śniegu pozostało tylko wspomnienie, w górach śnieg się utrzymał, a nawet go przybyło. W dobrych warunkach można biegać w Górach Izerskich. W bardzo dobrych w Tatrach i Gorcach. Gdzie warto wybrać się na biegówki w nadchodzący weekend przeczytacie w dzisiejszym raporcie.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Górach Izerskich warunki od ubiegłego raportu poprawiły się. Bardzo dobrze jest na drodze na Samolot, Dolnym Dukcie Końskiej Jamy i drodze na Kopalnię. Na Górnym Dukcie miejscami jeszcze miękko. Zrobiona jest spacerówka do Orla, a warunki na niej są przyzwiote. Na bocznych trasach bywa jeszcze nierówno. Wszędzie założone są tory do techniki klasycznej, jednak trochę niszczą je pracujące skutery śnieżne. Kamienie przytrafiają się już bardzo rzadko, spotkać można je jeszcze szczególnie na Polanie Jakuszyckiej.

 

Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Obiekt Duszniki Arena: Brak możliwości biegania na nartach – brak śniegu.
Stacja narciarska Zieleniec: Trasa narciarska od Kamienia Rubartscha na Orlicę przejezdna w całości, utwardzona przez ratrak. Na całej długości jest zrobiony tor do klasyka. W razie opadów przed weekendem ma jeszcze przejechać ratrak. Pokrywa śniegu wystarczająca, aby biegać na dobrych nartach.
Góry Bystrzyckie - Spalona
W Spalonej oficjalne rozpoczęcie sezonu dopiero od 15.12.2017 roku.
Masyw Śnieżnika - Międzygórze
W Międzylesiu sezon rozpocznie się dopiero 15 grudnia. Od tej zimy trasy mają być przygotowywane ratrakiem, a nie skuterem, jak dotąd.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Po Górach Bialskich jeździ ratrak. Na razie czeski ze schroniska Paprsek, ale zagląda także na polską stronę granicy. Przygotowane do biegania są trasy: Velky Sengen, Pralina, Magistrala, Medvedi Bouda. Pokrywa śnieżna w górach utrzymuje się na poziomie 25 cm, jednak w wielu miejscach są jeszcze przetarcia, dlatego lepiej zabrać ze sobą gorsze narty. Na trasy dostać się można od strony czeskiej (od schroniska Paprsek). Od polskiej strony z Bielic trzeba przejść pieszo około 4 km.
Góry Sowie
W Górach Sowich na trasach leży 10 cm śniegu. Niestety jest odwilż. Obecne warunki nie pozwalają na przygotowanie tras biegowych.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce warunki są wyśmienite. We środę wieczorem w Istebnej spadł śnieg. Ratrak przygotował niemal wszytkie warianty tras. Jest tor do klasyka. Trasa równo ubita, wystarczająco twarda. Śniegu jest tyle, że przykrył wszystkie przeszkody, można biegać bezpiecznie także na najlepszych nartach.
Źródło: team nabiegowkach.pl

małopolskie

Tatry - Kościelisko
Pod Tatrami leży 30 cm śniegu. W czwartek w ciągu dnia w Kościelisku utrzymywała się ujemna temperatura. Choć trasy przygotowywane są skuterem, biegający mogą liczyć na tor do klasyka i ubity tor do łyżwy. W ocenie naszego źródła informacji jakość przygotowania trasy jest 7/10.
Tatry - Zakopane - Równia Krupowa
Dawno nie było na Równi Krupowej takiego ruchu! Od tygodnia trenuje tu młodzież i dzieciaki z zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz klubów sportowych. Miło popatrzeć na energiczne biegi łyżwą i ćwiczenia na jednej narcie rodem z baletu. Przez ostatni tydzień w Zakopanem często sypał śnieg, trasa jest na bieżąco utrzymywana, więc warunki do biegania klasykiem i łyżwą wyśmienite. Od środy koło trasy przybyła nowa atrakcja: wielka bombka świąteczna, przez którą można przejść. A propos chodzenia: w ostatnich dniach po raz pierwszy od bardzo dawna można było przemierzyć całe miasto na nartach, bez konieczności odpinania biegówek przed przejściem przez ulicę.
Zakopane
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu wciąż za mało śniegu, by przygotować trasy. Dodatnie temperatury też nie nastrajają optymistycznie.
Gorce - Obidowa
Na trasie Śladami Olimpijczyków gotowe wszystkie warianty. Pokrywa śnieżna jest imponująca i wynosi od 40 cm do 60 cm. Trasa ratrakowana jest codziennie. Tor do stylu klasycznego poprowadzony jest na całej długości trasy. Poniższa fotka została zrobiona we środę 6 grudnia.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej

 

Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Pod Mogielicą już biegają. W Zalesiu bezpośrednio przy wypożyczalni jeszcze nie ma wystarczających warunków. Należy podjechać dalej, na parking. Tam panują już typowo zimowe warunki. W czwartek za dnia jeździł ratrak i przygotował tor do łyżwy i dwa tory do klasyka po bokach trasy. Śniegu jest wystarczająco dużo, by biegać bez obaw o narty.
Źródło: Edward Mucha

 

 

lubelskie

Lubelszczyzna - Tomaszów Lubelski
W Tomaszowie Lubelskim niestey wciąż brak śniegu.
Źródło: Lubelski Okręgowy Związek Narciarski

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano piątek, 08 grudnia 2017 09:46
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas