Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 7 marca 2019 [RAPORT]

opublikowano: 07 marca 2019 autor: Redakcja

W Kościelisku w ocienionych miejscach wciąż jeszcze nie widać wiosny

W Kościelisku w ocienionych miejscach wciąż jeszcze nie widać wiosny
Już dawno w marcu nie było tak dobrych warunków do biegania na nartach. Duże opady w styczniu i lutym stworzyły gruby śnieżny podkład, który wielokrotnie ubity przez ratraki, opiera się wysokim temperaturom. Z informacji, jakie otrzymaliśmy dzisiaj z polskich tras wyłania się bardzo optymistyczny obraz. W najbliższy weekend na pewno będzie można jeszcze pobiegać w wielu miejscach w doskonałych warunkach. Gdzie konkretnie? Przeczytaj...

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W ostatnich dniach pojawiło się około 7 cm nowego śniegu. W pierwszych dniach marca na Polanie Jakuszyckiej było go jeszcze ponad 1 m. Ratraki nadal kursują regularnie, trasy są świetnie przygotowane zarówno do klasyka, jak też łyżwy. Można korzystać z około 70-80 km tras biegowych.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Od prawie czterech tygodni w okolicy nie było znaczących opadów śniegu, ale duża pokrywa w górach (20-100 cm) i nocne przymrozki wciąż umożliwiają uprawianie narciarstwa biegowego. W związku z dodatnimi temperaturami w dzień i nocnymi przymrozkami - trzeba spodziewać się miejscowych oblodzeń i ubytków śniegu w najniższych odcinkach szlaków. Im wyżej, tym warunki lepsze. W niektórych miejscach jest coraz więcej igliwia.

Góry Bialskie/Rychlebske: Warunki od samego parkingu w Bielicach od dostatecznych po dobre, a wyżej bardzo dobre. Śniegu sporo, nawet na początku tras - około 30 cm. Im wyżej tym oczywiście lepiej - do 70 cm. Na 8 marca zaplanowano ratrakowanie tras: Dolina Białej Lądeckiej, Velki i Maly Sengen, Nowa Morawa do przełęczy Suchej trasy, 13-ka Ultrabiel. Horský hotel Paprsek ratrakuje swoje trasy w miarę na bieżąco: Pohadka, Petrikov, Milire, Mala i Velka Pralinka, Rampa, Magistrala Medvedi Bouda, Rampa. Miejscami sporo igliwia.

Dolina Pluszcza przy Chacie Cyborga - brak warunków.

Masyw Śnieżnika: Rozpoczynają się prace leśne, dlatego fragmenty dróg w Kletnie, Kamienicy i Nowej Morawie będą już odśnieżane. W związku z powyższym, w tym sezonie nie planuje się już przejazdu ratraka z Gór Bialskich w Masyw Śnieżnika.

Góry Sowie
W Góry Sowie szybko przyszła wiosna. Warunki trudne, a śnieg topnieje w oczach.
Trasa Sokół, Nietoperz - nieczynna,
Trasa Niedźwiedź - do platformy warunki słabe, dalej da się biegać
Trasa Lis - warunki dobre, da się biegać
Trasa Sowa - warunki słabe, ale śnieg jeszcze zalega
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
W czwartek na Kubalonce było ciepło i wiał wiatr. W takich warunkach niestety śnieg niknie w oczach. We środę po trasach jeździł ratrak, w czwartek już nie, by oszczędzać pokrywę śnieżną. Jeśli pogoda się nie zmieni i dalej będzie tak ciepło trasy w dolnych partiach mogą nie utrzymać sie dłużej niż do weekendu. W nadchodzącą sobotę i niedzielę na Kubalonce odbywać się będą zawody w biegach narciarskich, w tym Mistrzostwa Polski PZN. Nie ma co się wybierać w tych dniach w celach turystycznego lub rekreacyjnego beigania, gdyż trasy będą zamknięte.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Chochołów
W Chochołowie niezmiennie można biegać po 1,6 km pętli. Śniegu jest tam przynajmniej 1 m. Gdyby się ochłodziło, armatki czekają w pogotowiu, by wyprodukować nowy. Trasa jest ratrakowana z torem do klasyka i miejscem do biegania łyżwą. Czynna jest także wypożyczalnia sprzętu.
 
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
W Kościelisku wiosna puka do drzwi. Temperatura w czwartek wynosiła ok. 10 st. C na plusie i szalał halny. Pokrywa śnieżna wynosi około 30 cm, ale na niektórych odcinkach występują lekkie przetarcia. Śnieg jest bardzo mokry. Ostatni raz trasa była ratrakowana we środę. Przed weekendem ratrak ponownie ma przygotować trasę.
 
Gorce - Nowy Targ
To jeszcze nie koniec sezonu biegówkowego w Nowym Targu. Sztucznie naśnieżane „Koło" obok Hali Lodowej - warunki dobre. Bór „Kombinacki" - warunki dobre/trudne.
W piątek 8 marca ratrak ma przygotować trasy biegowe.
Gorce - Obidowa
Na trasie na Turbacz warunki wciąż bardzo dobre. Dolina Lepietnicy i Dolina Obidowca czekaja na biegaczy. Grubość pokrywy śnieżnej na całej długości tras wynosi od 80 cm do 100 cm. Na całej długości założone tory do stylu klasycznego i środek do stylu łyżwowego. Brak oblodzeń - trasy ratrakowane są regularnie.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
W czwartek było przygotowane do biegania 6 km tras biegowych o trzech różnych stopniach trudności. Tory założone na długości 5 km, jest miejsce do łyżwy obok torów do klasyka, śnieg znika w oczach, ale poza trasami, na polanie, gdzie w sezonie często jeździł ratrak wypracowano solidną, zbitą, długotrwałą pokrywę śniegu. Gorąca kawa/herbata z sokiem z malin leśnych za darmo czeka na miejscu na każdego biegacza. Instruktorzy na dyżurze czekają pod telefonem 504 298 267. W sobotę 9 marca 2019 pracują od 9 do 17, w niedzielę do południa.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 08 marca 2019 10:38
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas