Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 9 grudnia 2021 [RAPORT]

opublikowano: 09 grudnia 2021 autor: Redakcja

W Ptaszkowej naśnieżono 1 km trasy

W Ptaszkowej naśnieżono 1 km trasy Centrum Sportów Zimowych Ptaszkowa
Zapraszamy na pierwszy raport z tras w sezonie 2021/22. Na początku grudnia tego roku śnieg pojawił się w wielu miejscach kraju, także na nizinach. Ale czy jest go wystarczająco dużo, by przygotować trasy i czy czasami zima nie zaskoczyła gospodarzy tych terenów? Sprawdzamy i opisujemy, gdzie można wybrać się na biegówki w nadchodzący weekend.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Górach Izerskich panują z pewnością jedne z lepszych warunków do biegania na nartach. Stowarzyszenie Bieg Piastów, gospodarz tras w Jakuszycach, już w poprzedni weekend - 4 i 5 grudnia - przygotowało kilkanaście kilometrów tras. Przez ten tydzień warunki tylko się poprawiły. Śniegu jest na tyle dużo, że tam gdzie wjechał ratrak, jest bezpiecznie dla nart i narciarzy. Można wybrać się na biegówki w nadchodzący weekend 11-12 grudnia niekoniecznie na najgorszych nartach. Trasy na pewno będą przygotowane.
Źródło: informacja własna
Góry Stołowe - Karłów
W Górach Stołowych brak jeszcze warunków do biegania na nartach.
Góry Bystrzyckie
Spalona i Lasówka: Śniegu wciąż za mało, by mogły wyjechać maszyny.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie / Rychlebske Hory:

Gospodarze tras w Górach Bialskich zamierzają przygotować trasy najwcześniej przed Świętami Bożego Narodzenia - w okoliach 20-22 grudnia. Pod warunkiem, że będzie wystarczająco dużo śniegu.

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce wciąż za mało śniegu, by można było biegać na nartach.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku w czwartek było przygotowanych około 8 km tras biegowych. Klasykiem (położone dwa tory) można biegać na dystansie około 5 km. Te same 5 km + trasa w ośrodku biathlonowym w Kirach, przygotowane są do biegania łyżwą. Pokrywa śnieżna wynosi około 20 cm, miejscami jednak pojawia się trawa i drobne kamyki. Prognozy są pomyślne, można liczyć na dodatkowe opady śniegu.
Tatry - Zakopane
Na trasie "Biały Potok" wciąż za mało śniegu na przygotowanie trasy. Na Górnej Równi Krupowej w najbliższym czasie nie będą przygotowywane trasy biegowe, gdyż trwają prace przygotowawcze do imprezy sylwestrowej.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu leży kilka centymetrów śniegu, ale jest go jeszcze za mało, żeby przygotować trasy ratrakiem. Potrzebne są też większe mrozy, żeby sztucznie zaśnieżyć trasę 400 m wokół stadionu obok Miejskiej Hali Lodowej.
Gorce - Klikuszowa
W Klikuszowej jak dotąd można biegać po naśnieżonym sztucznie stadionie 400 m. W planach jest wydłużenie trasy do 1 km w nadchodzący weekend. Pokrywa śnieżna wynosi 50 cm. Trasa przygotowana ratrakiem do techniki klasycznej i łyżwowej. Ośrodek jest czynny w dni powszednie w godzinach 10.00-20.00 i w weekendy 08.00-20.00.
 
Źródło: Katarzyna Maciążek - pełnomocnik Wójta Nowego Targu ds. Utrzymania i Funkcjonowania CNB w Klikuszowej
Beskid Niski - Ptaszkowa
W Ptaszkowej udało się naśnieżyć trasę o długości 1 km, która ma zostać otwarta w piątek 10 grudnia o 9.00. Pokrywa śnieżna wynosi 20-30 cm. Na trasie są dobre warunki, jest bezpiecznie dla nart i narciarzy. Są wyciśnięte tory do klasyka i oczywiście tor do łyżwy.

Narciarz przyjeżdżający do CSZ Ptaszkowa powinien wiedzieć, że nie wolno mu wprowadzać na trasy zwierząt. Wypożyczalnia jest czynna od 8.00 do 20.00, a restauracja od 8.00 do 18.30. Trasy są oświetlone w porach wieczornych do 21.00. Ponieważ trwa naśnieżanie, w niektórych miejscach na trasie mogą pracować armatki śnieżne.
 

 

podkarpackie

Bieszczady - Muczne
W Mucznem choć jest już 30 cm śniegu, trasy zostały ubite, ale bez wyciśniętych torów. Jak dotąd ratrak przejechał po odcinku 6 km tylko raz (bez wyciskania torów). Na trasie jest bezpiecznie. Jadąc do Mucznego trzeba się liczyć z koniecznością pokonania oblodzonej, pokrytej śniegiem drogi od Stuposian do Mucznego.
4.muczne

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano czwartek, 09 grudnia 2021 20:50
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas