Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Co na prezent dla narciarza biegowego?

opublikowano: 02 grudnia 2016 autor: Redakcja
Nadchodzi czas wręczania prezentów. Na trasach biegowych leży już śnieg, po raz pierwszy od kilku sezonów biegówkowy prezent mikołajkowy lub świąteczny może być trafioną i pożądaną niespodzianką. Wyszukaliśmy kilka akcesoriów, które powinny spodobać się każdemu biegaczowi.

Na naszej liście znalazły się prezenty, które można kupić "w ciemno". Oznacza to, że pomijamy te rzeczy, dla których trzeba dopasować rozmiar. Jesteśmy przekonani, że każdy biegacz otrzymując podarek z naszej listy, ucieszy się. Zakładamy także, że obdarowywany jest już czynnym narciarzem, czyli ma narty, buty i kije. Chcemy wręczyć mu prezent praktyczny i niezbędny, ale taki, którego może jeszcze nie mieć.

Do 100 zł

Opaski do spinania nart

Toko Opaski mają dwie ważne funkcje. Pierwsza to spięcie nart, łatwiej je przenosić, transportować i magazynować. Druga - nawet ważniejsza - to oddzielenie ślizgów warstwą izolacji. Dzięki temu ślizgi nart nie ocierają się wzajemnie o siebie i są chronione.

Proponowany produkt: opaski TOKO Tie Nordic - 26 zł za parę

 

Czapka narciarska

Czapka Odlo nabiegowkach.pl Każdy narciarz ucieszy się z kolejnej czapki, która będzie służyć mu na biegówkach. Warto wybrać produkty specjalnie zaprojektowane do turystyki lub biegów narciarskich.

Proponowany produkt: czapki opracowane przez nasz portal we współpracy ze szwajcarską firmą Odlo - czapka ODLO nabiegowkach.pl Classic i czapka ODLO Intensity nabiegowkach.pl - od 49 do 60 zł.

 

Osłona oczu

Osłona twarzy Oneway Wielu narciarzy wyrusza na biegówki bez ochrony oczu. Natomiast taka wycieczka w śnieżycę może być niezdrowa i niebezpieczna. Przy wietrznej pogodzie i silnych opadach śniegu zmrożone drobinki lodu mogą ranić gałki oczne. Narciarz powinien też widzieć drogę przed sobą, czyli musi mieć otwarte oczy.

Podpowiadany produkt: Osłona oczu ONEWAY - 70 zł

 

Torebka biodrowa

Torebka biodrowa Axon Na nartach lepiej niż plecak sprawdza się torebka noszona na biodrach. Pozostawia swobodę ruchów ramion, daje oddychać plecom, a także - co bardzo ważne - nie podnosi środka ciężkości biegacza. Torebki bywają pojemne, mają wiele kieszeni, miejsca na butelkę bądź termos.

Podpowiadany produkt: Torebka biodrowa AXON Zero - 90 zł

Od 100 do 200 zł

Pokrowiec na narty

pokrowiec Biegówki wygodniej i bezpieczniej przechowywać i przewozić w pokrowcach. Jeśli transportujemy je komunikacją publiczną, łatwiej na ramię zarzucić pokrowiec z zapakowanymi razem nartami i kijami. Gdy przewozimy w samochodzie, pakując je nawet wilgotne do wodoodpornego pokrowca, chronimy tapicerkę pojazdu.

Podpowiadany produkt: pokrowiec ONEWAY - 110 zł

Pas z termobidonem

termobidon OW Termos jest mało poręczny na biegówkach. Jego żmudne wyciąganie z plecaka i przelewanie płynu do kubeczka może zniechęcić do nawadniania się. Dlatego biegacze narciarscy używają pasów z termobidonem. To torebka biodrowa zintegrowana ze sporą, plastikową lecz dobrze zaizolowaną butlą. Odkręcany korek dostępny od zewnątrz ułatwia korzystanie. Wystarczy odpiąć sprzączkę i napić się jak z butelki. Przy okazji w dodatkowych kieszonkach pomieścimy dokumenty, telefon, czy rękawiczki na zmianę.

Podpowiadany produkt: pas z termobidonem ONEWAY Thermo - 130 zł

Żelazko serwisowe

Żelazko Wciąż dużo polskich narciarzy do smarowania nart na gorąco używa starych żelazek domowych. To prosta droga do zniszczenia ślizgów nart. Każdy biegacz ucieszy się z zaawansowanego i specjalistycznego sprzętu.

Podpowiadany produkt: żelazko SWIX T74 Waxing Iron - 200 zł

 

Powyżej 200 zł

Gogle na biegówki

Gogle OW Gogle do biegania na nartach to marzenie każdego. Serio. Są tak skonstruowane, że nie parują. Umożliwiają podnoszenie szybki niczym przyłbicy. Wiele modeli ma wymienne szkiełka - przyciemnione na słońce, żółte na mgłę i przezroczyste, przez co można z nich korzystać podczas wszelkich warunków pogodowych.

Podpowiadany produkt: gogle ONEWAY Snow Bird II - 280 zł

 

Sztywna tuba na kije

Tuba na kije Jeżeli narciarz, któremu chcesz sprawić prezent, jest zaawansowany, z pewnością ma już wiele kompletów kijów. Często zbudowanych z włókien węglowych, czyli drogich. Każda para może kosztować kilkaset złotych. Gdy wybiera się na biegówki, zabiera je wszystkie, bo będzie biegać różnymi technikami czy na trasach o odmiennym profilu. Kije warto zabezpieczyć na czas transportu i magazynowania. Do tego służą sztywne pokrowce - tuby.

Podpowiadany produkt: regulowana tuba KV+ na 4-5 par kijów - 450 zł

 

biegowkowy.pl

Za pomoc w przygotowaniu "listu do Świętego Mikołaja" dziękujemy sklepowi biegowkowy.pl.

zaktualizowano piątek, 02 grudnia 2016 14:15
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie 6. Puchar Kościeliska (10km/5km CT)
01:03
Wczoraj
Wojtek1961 utworzył(a) nowy temat biegówki z brydżem na forum.
12:12
2 dni temu
04:24
Więcej
Więcej

lubią nas