Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pomysły na prezent dla narciarza biegowego - Gwiazdka 2019

opublikowano: 12 grudnia 2019 autor: Redakcja
Zapalony narciarz biegowy zawsze ucieszy się z elementu ekwipunku narciarskiego. Czy będzie to jakaś część ubrania, czy akcesoria poprawiające komfort biegania, a może jakieś narzędzia do serwisu biegówek? Wszystko się przyda i będzie trafionym prezentem. Przedstawiamy nasze typy na narciarski podarunek.

Narciarz biegowy ma często wiele różnych elementów narciarskiego wyposażenia, których przeznaczenie może być zagadkowe dla niewtajemniczonego. Żeby więc ułatwić zadanie Świętym Mikołajom, przygotowaliśmy listę podarków, które naszym zdaniem zawsze przydadzą się biegaczowi narciarskiemu.

Gogle na biegówki

Specjalne okulary, najlepiej z wymiennymi szybkami, które chronią oczy narciarza biegowego i śladowego przed słońcem, śniegiem, czy wiatrem, to jedno z tych elementów narciarskiego osprzętu, które radykalnie poprawia komfort. Gogle na biegówki charakteryzują się dużymi szybkami podnoszonymi niczym przyłbica i dobrą wentylacją która zapobiega parowaniu. Naszym zdaniem biegówkowe gogle sprawią wielką radość każdemu obdarowanemu narciarzowi.

Nasz typ: Gogle Relax Nordic
Cena: 175 zł

Ciepłe rękawiczki

By poprawnie pracować kijami warto mieć rękawiczki stworzone specjalnie na biegówki. Rękawiczki z innych sportów, także te do zjazdówek, czy snowboardu, nie sprawdzą się na biegówkach. W skrajnych wypadkach nie będzie się w nich dało trzymać kija. Na szczęście na rynku jest duży wybór specjalnych rękawiczek do nart biegowych i śladowych. Większość narciarzy ma przynajmniej jeden taki model. Ale najczęściej są to podstawowe rękawiczki na temperatury niewiele odbiegające od 0°C. Jeśli osoba, której chcesz sprawić prezent, jest zmarzluchem, będzie z pewnością przy każdym wyjściu na narty mile wspominać darczyńcę. Należy tylko upewnić się, czy wybrany model rękawiczek jest zaprojektowany do biegówek.

Nasz typ: Rękawiczki SkiGo Hummer Pro
Cena: 149 zł

Komplet biegówek dla małych dzieci

Gwiazdka to czas, gdy najchętniej sprawiamy prezenty maluchom. Zamiast celować w kolejną elektronikę, spraw dziecku radość z aktywności na śniegu. Z pewnością wyjdzie mu to na dobre. Zestaw prawdziwych biegówek, z kijami do narciarstwa biegowego i wiązaniami, które umożliwiają przypięcie nartek do zimowego obuwia malucha, pozwoli małemu narciarzowi postawić pierwsze kroki na biegówkach. Zapał do zimowych aktywności to inwestycja na całe życie.

Nasz typ: Narty biegowe SkiGo Ex-Elit dla dzieci od 2 roku życia
Cena: 199 zł

Pas z termobidonem

To bardzo przydatny element ekwipunku, który pozwala zabrać ze sobą na narciarski trening lub wycieczkę większą ilość płynu, a co ważne utrzyma jego temperaturę. Termobidon jest zintegrowany z pasem biodrowym, który posiada dodatkowe kieszonki do umieszczenia w nich np. telefonu, dokumentów, smarów, czy zapasowych rękawiczek. Co ważne taka torba na pasie pozostawia swobodę ramion do pracy kijami, pozwala plecom oddychać, a przede wszystkim nie zmienia położenia środka ciężkości narciarza, jak plecaki.

Nasz typ: Pas SkiGo z termobidonem
Cena: 129 zł

Turystyczne imadło serwisowe

Jeśli narciarz, któremu chcesz sprawić podarunek, serwisuje swój sprzęt, używa żelazek, parafin, szczotek, to z pewnością ucieszy go turystyczne imadło serwisowe, tzw. kobyłka, dzięki której podczas wyjazdu na biegówki będzie mógł w hotelowym pokoju sprawnie nasmarować narty. Jeśli do tego zestaw jest estetyczny i w praktycznym etui umożliwiającym łatwe i bezpieczne transportowanie, to będzie prezentem idealnym.

Nasz typ: Imadło serwisowe SkiGo
Cena: 225 zł

Skarpetki do narciarstwa biegowego

Wciąż duża grupa narciarzy używa do biegania na nartach zwykłych skarpetek, często zaprojektowanych do turystyki, czy innych sportów. Dlatego komplet specjalnych skarpetek na biegówki i śladówki przyda się każdemu narciarzowi. Nawet jeśli już ma takie w swojej szufladzie, skarpetki to taki element odzieży, który zawsze jest potrzebny i to w liczbie większej niż jedne.

Nasz typ: Skarpetki Relax Nodic
Cena: 47,70 zł

Czapka lub opaska na biegówki

Tego nigdy za wiele na półce narciarza. Każdy potrzebuje czapek nie tylko dobranych kolorystycznie do odzieży, ale także właściwej ze względu na panujące warunki. Inaczej chronimy głowę przy mrozie, wietrze i mokrym śniegu niż w słoneczne, wiosenne dni. Panowie z reguły wolą czapki, panie z bujną czupryną i długimi włosami często wybierają opaski.

Nasz typ: nie ma jednego typu, na rynku jest ogromny wybór

Zestaw smarów odbiciowych do nauki smarowania

Nowy Rok to czas podejmowania wyzwań i zobowiązań. Jednym z nich może być rozpoczęcie nauki smarowania na tzw. trzymanie. Czeka to każdego, kto osiąga pewne zaawansowanie w narciarskiej sztuce biegania i serwisowania nart. Warto rozpocząć od prostego zestawu smarów, dzięki któremu wybór na odpowiednie warunki będzie niezwykle prosty.

Nasz typ: Zestaw smarów SkiGo Easy Grip Pack
Cena: 74,95 zł

 

Zestawienie powstało we współpracy ze sklepem www.biegowkowy.pl.

zaktualizowano środa, 11 grudnia 2019 15:39
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas