Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pozwól obserwować się twoim kibicom w Biegu Piastów dzięki GPS tracking

opublikowano: 24 lutego 2017 autor: Redakcja

Takie niewielkie urządzenia noszą na sobie zawodnicy.

Takie niewielkie urządzenia noszą na sobie zawodnicy.
Podczas 41. Biegu Piastów w konkurencjach na 50 km, 25 km i 30 km będziemy mogli obserwować online rywalizującą czołówkę zawodników. Także po zawodach prześledzimy ich biegi. Co więcej, każdy może wypożyczyć nadajnik GPS, by być obserwowanym przez rodzinę i własnych kibiców.

Długodystansowe biegi narciarskie ze startu wspólnego są trudne do obserwowania przez kibiców. Zawodników możemy dopingować przez chwilę na starcie, później po godzinie, dwóch, czy trzech wyłaniają się z lasu i wpadają na metę. W powszechnych biegach uczestnikom nie towarzyszą kamery. Pozostają sami ze swoimi rywalami w środku gór.

Technologia, która pozwoliłaby obserwować rywalizację, która toczy się gdzieś daleko poza widokiem kamer i fanów, z pewnością uatrakcyjni naszą dyscyplinę. Jeśli będziemy mogli śledzić zmagania uczestników od początku do końca trwania zawodów, biegi amatorskie staną się bardziej ekscytujące dla obserwatorów.

Niejeden kibic chciałby prześledzić bieg Justyny Kowalczyk w trakcie zbliżającego się Biegu Piastów, a wielu uczestników tych zawodów przeanalizować post factum, jak biegli najlepsi i oni sami. Także rodziny, przyjaciele, współpracownicy, pozostający w weekend w mieście, docenią możliwość podglądania na żywo postępów na trasie wybranego zawodnika. Jak szybko pokonuje dystans, gdzie są jego rywale. Nawet obserwując punkty na ekranie monitora można się emocjonować taką walką.

Takie możliwości daje system GPS Tracking. Zawodnik przez cały dystans nosi na sobie niewielki i bardzo lekki (60 g) nadajnik GPS. Ten pobiera lokalizację z satelity i przez sieć GSM raz na jakiś czas wysyła do serwera lokalizację noszącego go sportowca. My możemy to obserwować przez internet.

W 2017 roku w biegach narciarskich dzięki firmie trackcourse.com po raz pierwszy system zostanie zastosowany podczas 41. Biegu Piastów. Nadajniki ma otrzymać czołówka startujących na najważniejszych dystansach. Dodatkowo ograniczona liczba urządzeń GPS zostanie udostępniona na potrzeby wypożyczeń indywidualnych dla wszystkich chętnych, dzięki czemu rodzina i przyjaciele będą mogli kibicować zawodnikom nawet z drugiego końca Polski. Urządzenia GPS będzie można wypożyczyć w cenie 25 zł bezpośrednio przed startem na targach EXPO na Polanie Jakuszyckiej przy stanowisku Skike lub zarezerwować wcześniej online poprzez stronę: http://trackcourse.com/index.php?mnu=101.

Kolejnym biegiem, który myśli o zastosowaniu GPS tracking jest maraton narciarski Ultrabiel, który odbędzie się tydzień po Biegu Piastów w okolicach Stronia Śląskiego. W 2017 roku rozwiązanie ma być testowane w trakcie imprezy. - Ultrabiel odbywa się na nieskażonych cywilizacją terenach górskich. Na dużym obszarze nie ma zasięgu GSM. Chcemy sprawdzić, jak urządzenia GPS sprawdzą się w naszej lokalizacji - wyjaśnia Marek Tokarczyk - dyrektor zawodów.

Choć wielu z nas kocha biegi narciarskie, gdyż pozwalają choć na chwilę uciec od otaczającej cywilizacji, cieszymy się, że nowoczesna technologia mimo wszystko zagląda także do nas. Jeśli nasze rodziny obserwując nasze zmagania na komputerze zyskają przy tym też trochę emocji i przyjemności, będzie wilk syty i owca cała.

Poniżej pod tekstem załączamy ulotkę informacyjną o możliwości wypożyczenia urządzeń w trakcie 41. Biegu Piastów.

zaktualizowano piątek, 24 lutego 2017 17:46
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas