Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nartorolki - kurs techniki klasycznej - wprowadzenie i bezkrok

opublikowano: 30 września 2013 autor: Redakcja
Bezkrok, zwany też "pchaniem", to najszybsza technika poruszania się "klasykiem". Stosowany na trasach lekko opadających lub wznoszących się, a także na równinach. W filmie zaprezentowano i zwrócono uwagę na najważniejsze aspekty poprawnej techniki poruszania się bezkrokiem.

Film poprzedzony jest wprowadzeniem, w którym Mariusz Michałek pokrótce zaprezentował i omówił sprzęt wykorzystywany do biegania na nartorolkach techniką klasyczną, zwrócił też uwagę na różnice pomiędzy nartami i nartorolkami. Zasada działania nartorolek do "klasyka" powoduje, że dużo łatwiej o wypracowanie złych nawyków podczas treningów na nartorolkach, niż nartach.

W dalszej części filmowego kursu poświęcono dużo uwagi poprawnej technice biegu bezkrokiem, a w szczególności pracy poszczególnych partii ciała, jak też różnicom przy większych i mniejszych szybkościach.

Przyciemnij tło

Mariusz Michałek

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano niedziela, 29 września 2013 20:11
Oceń artykuł
(5 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas