Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nartorolki - kurs techniki łyżwowej - dwukrok synchroniczny

opublikowano: 26 sierpnia 2013 autor: Redakcja
Dwukrok synchroniczny to najbardziej ekonomiczny i najszybszy krok techniki łyżwowej. Podczas biegu dwukrokiem odepchnięcie kijami następuje co drugie odbicie z nóg. Tradycyjnie, odcinek filmu nie jest wyłącznie lekcją dwukroku, ale można z niego zyskać wiele wiedzy dotyczącej ogólnie techniki łyżwowej.

Dwukrok synchroniczny stosowany jest na płaskich i lekko opadających odcinkach tras. Jest szybki i bardzo ekonomiczny, przez co mniej męczący. Dlatego krok ten jest wybierany często do jazdy rekreacyjnej, a także przez zawodników na dłuższych dystansach, gdyż pozwala zaoszczędzić energię.

Przyciemnij tło

Mariusz Michałek

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano sobota, 17 sierpnia 2013 10:16
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas