Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nartorolki - kurs techniki łyżwowej - jednokrok

opublikowano: 19 sierpnia 2013 autor: Redakcja
Jednokrok łyżwowy to najbardziej uniwersalny krok techniki łyżwowej. Jest też jednym z trudniejszych kroków, gdyż wymaga dobrej koordynacji i synchronizacji pracy rąk i nóg. Warto wysłuchać wskazówek i zobaczyć jak powinien być poprawnie wykonywany.

Jednokrok łyżwowy stosowany jest głównie na odcinkach prostych i lekkich podbiegach. Polega on na jednoczesnym odpychaniu się kijami przy każdym odbiciu z nogi. Krok ten jest bardzo szybki i uniwersalny.

Choć bieżący odcinek poświęcony jest przede wszystkim poruszaniu się jednokrokiem, to wiele informacji i wskazówek dotyczy wszystkich kroków techniki łyżwowej.

Przyciemnij tło

Mariusz Michałek

Mariusz Michałek

Instruktorem prowadzącym kurs jest Mariusz Michałek, jeden z najlepszych współczesnych polskich narciarzy biegowych, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, zwycięzca Biegu Piastów 2012 na 50 km CT, czwarty zawodnik Mistrzostw Świata na nartorolkach seniorów w 2009. Kurs techniki łyżwowej na nartorolkach powstał w efekcie współpracy Mariusza Michałka z portalami nabiegowkach.pl i nartorolki.pl.
WWW: www.mariuszmichalek.ulotka.org
Telefon: +48 512 491 962

zaktualizowano wtorek, 01 października 2013 16:05
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas