Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

1% na biegówki

opublikowano: 20 marca 2012 autor: Alicja Rolska
Przełom marca i kwietnia, to powolny koniec sezonu biegowego, czas na podsumowania, serwisowanie nart i  liczenie medali. To także czas na rozliczenie się z fiskusem i szansa na wsparcie organizacji pożytku publicznego. Także tych, które działają w obszarze naszego hobby, czyli biegówek.

Coraz więcej podatników korzysta z okazji przekazania części daniny należnej państwu na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Finansowanie wielu fundacji i stowarzyszeń opiera się głównie na wpływach z "jednego procenta", więc aktywnie pozyskują darczyńców chcąc ich zainteresować swoją działalnością.

Także my, miłośnicy biegówek, mamy okazję wesprzeć finansowo działania związane z narciarstwem biegowym.

Możemy przekazać 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia "Bieg Piastów" w Szklarskiej Porębie (KRS 0000102760), które utrzymuje trasy w Jakuszycach i organizuje największe narciarskie biegi masowe w Polsce. Darczyńcy mogą przy tym liczyć na całkowite roczne zwolnienie z opłat za korzystanie z tras w Jakuszycach.

Inny cel godny naszej uwagi, to akcja Pokonać strach dzięki której niewidoma młodzież z Lasek biega na nartach i startuje w zawodach. Fundusze na kontynuację działań prowadzonych przez Towarzystwo Narciarskie "Biegówki" zbiera Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach (KRS 0000054086 z dopiskiem "Pokonać strach").

Również wiele mniejszych podmiotów pozyskuje środki na cele związane z narciarstwem biegowym. Są to na przykład szkoły, oferujące swoim uczniom lekcje w-f na biegówkach, czy organizujące weekendowe wyjazdy na narty biegowe. W Sokołowsku można wspomóc szkołę podstawową, w której już przedszkolaki biegają na nartach, a w Tomaszowie Lubelskim dołożyć się do inwestycji związanych z torem nartorolkowym. Innym celem są olimpiady specjalne, organizowane zimą dla niepełnosprawnych biegaczy narciarskich.

Pamiętajmy, że przekazanie 1 procenta naszego podatku nic nas nie kosztuje, a wiele organizacji czeka na nasze wsparcie, więc warto pomagać!

zaktualizowano wtorek, 20 marca 2012 18:01
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas