Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Kurs instruktora PZN biegów w Jakuszycach od 2 do 9 kwietnia

opublikowano: 20 marca 2017 autor: Redakcja

Instruktor podczas pracy z grupą na jednym z Obozów nabiegowkach.pl

Instruktor podczas pracy z grupą na jednym z Obozów nabiegowkach.pl Piotr Manowiecki
Wszyscy, którzy chcieliby przejść kurs instruktora w biegach narciarskich mają na to szansę jeszcze przed nowym sezonem. W pierwszy tydzień kwietnia 2017 roku Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Narciarstwa organizuje szkolenie w Jakuszycach.

Do szkolenia na stopień instruktora PZN przystąpić mogą:

  • zawodnicy biegów narciarskich i biathlonu legitymujący się co najmniej III klasą sportową,
  • wszyscy inni po zaliczeniu egzaminu kwalifikacyjnego, który odbędzie sie tuż przed kursem o godzinie 16.30.

Celem kursu jest zdobycie szerokiej wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do samodzielnego nauczania. Kurs trwa 7 dni śniegowych, jest kursem głównie dydaktycznym z równoczesnym prowadzeniem treningu technicznego.

Praktyka obejmuje:

  • Elementy podstawowe, kroki klasyczne naprzemianstronne, kroki klasyczne z równoczesną pracą ramion, kroki łyżwowe, ewolucje zjazdowe, również skręty równoległe i telemarkowe oraz instruowanie.
  • Teoria: analiza techniki, metodyka nauczania, NRS-całość w zarysie - szczegółowo konkurencje klasyczne, organizacja imprez, sprzęt i ekwipunek narciarski, smarowanie nart, kodeks narciarski, reguły bezpieczeństwa, FIS Organizacja i historia narciarstwa, tereny narciarskie do uprawiania biegów.
  • Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu, w tym egzaminu technicznego ze średnią oceną 6/10, uczestnik otrzymuje stopień Pomocnika Instruktora PZN Biegów. Średnia ocena 7/10 gwarantuje stopień Instruktora PZN Biegów.

Zajęcia na Kursie Instruktorskim prowadzą Instruktorzy Wykładowcy z ważnymi uprawnieniami, egzamin przeprowadza Egzaminator wydelegowany przez SITN.

Więcej informacji o kursie na stronie: http://sitn.pl/szkolenie/kurs-na-stopien-instruktora-biegow-pzn/200901370,kurs-na-stopien-instruktora-biegow-pzn.html

zaktualizowano poniedziałek, 20 marca 2017 15:34
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas