Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Miało być BUM, a mały jest szum. Organizatorka: Nie tak miało to wyglądać!

środa, 23 kwietnia 2014 w Z życia
Na trzy edycje tylko jedna odbyła się na nartach. Żaden narciarz nie pobiegł też po ulicy. Dlaczego w Dusznikach-Zdroju zawalono tak świetną ideę?

"Złota Justyna" Wolnickiego, czyli biografia nietypowa [RECENZJA]

czwartek, 03 kwietnia 2014 w Z życia
Czy z miłości do dyscypliny, czy z ukochania zawodników, powstało na przestrzeni ostatnich lat bardzo wiele książek o biegach narciarskich. Kamil Wolnicki, choć rewolucji nie przeprowadził, stał się autorem kolejnej ciekawej lektury. Biografii bardzo nietypowej.

Fascynująca historia biegów narciarskich [RECENZJA KSIĄŻKI]

środa, 26 marca 2014 w Z życia
Książka "Droga do Justyny Kowalczyk. Historia biegów narciarskich" Daniela Ludwińskiego to moim zdaniem pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego kibica biegów narciarskich. Dzięki niej w przyjemny sposób możemy odrobić lekcję historii naszej ulubionej dyscypliny sportu.

Czy trzeba ustępować miejsca szybszym na zawodach? Eksperci o zasadach

środa, 12 lutego 2014 w Z życia
Prośby o miejsce do wyprzedzania są podczas biegów narciarskich rzeczą naturalną. Jedni ustąpią, dla innych nijak ma się to do ducha rywalizacji. Wątpliwości jednomyślnie rozwiewają ludzie na co dzień związani z naszą dyscypliną.

Pokonali strach, teraz powalczą o wyniki

niedziela, 26 stycznia 2014 w Z życia
Jedną ze sztandarowych misji Towarzystwa Narciarskiego Biegówki jest akcja Pokonać strach, o której piszemy na portalu od początku. Koordynatorka projektu Krystyna Nowacka opowiada o tym, czego się udało dokonać i zdradza jakie plany na przyszłość snują niewidomi biegacze wraz z instruktorami. Czy dzięki ich zaangażowaniu odbędą się w Polsce profesjonalne narciarskie zawody dla niepełnosprawnych biegaczy?

Wolontariusze na Pucharze Świata - równie niezbędni, jak zawodnicy

sobota, 25 stycznia 2014 w Z życia
- Wykonali kawał świetnej pracy - chwaliła swoich podopiecznych Marlena Stach-Lewandowska, koordynator wolonariatu na Pucharze Świata w Szklarskiej Porębie. Choć taki system pracy jeszcze w Polsce raczkuje, zawody bez niego nie wyglądałyby tak samo.

Sebastian Parfjanowicz o popularności męskich biegów: Najpierw wyniki, potem transmisje (wideo)

sobota, 18 stycznia 2014 w Z życia
- Jeśli pojawią się dobrzy zawodnicy, transmisje na pewno trafią do telewizji - stwierdza w rozmowie z naszym portalem Sebastian Parfjanowicz z redakcji TVP Sport. Jego zdaniem jedną z takich osób może być wkrótce Maciej Staręga.

Nie ścigam się, bo mnie nie stać. Skąd biorą się wysokie opłaty startowe?

piątek, 27 grudnia 2013 w Z życia
„Ceny biegów to spora przesada" – zagrzmiały niedawno internetowe fora. Czarę goryczy przelała absurdalnie wysoka opłata startowa jakuszyckich uphilli. Czy biegówki stają się dyscypliną dla bogatych?

Sprint amatorski. Czy doczekamy się jego ekspansji?

środa, 18 grudnia 2013 w Z życia
Kalendarze startów wypełnione są przez dystanse średnie i długie. Wielu zawodników nieśmiało dopytuje o sprinty. Czy organizatorzy zauważą coraz głośniejszy krzyk amatorów?

Jakuszyckie ratraki z wbudowanym GPS. Zobacz na żywo, które trasy przygotowały

czwartek, 12 grudnia 2013 w Z życia
- Chyba skończą się niebawem codzienne pytania o trasy przejazdów naszych ratraków – śmieje się Kinga Jaworek ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. Jej przypuszczenia są słuszne. Teraz każdy może to sprawdzić na interaktywnej mapie.

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie 37. Bieg Gwarków 20km i 10 km CT
09:56
4 dni temu
mikrus10 odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
02:31
6 dni temu
Gra, Asia Rączka, Matek odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
09:57
Więcej
Więcej

lubią nas