Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Sztuka zarządzania ośrodkiem biegowym. Rozmowa z dyrektorem Jamrozowej Polany

środa, 18 września 2013 w Z życia
Jak skutecznie zarządzać ośrodkiem narciarskim? Co zrobić, żeby zaspokoić potrzeby biegaczy i jaka jest przyszłość Jamrozowej Polany, czyli rozmowa z kierownikiem ośrodka w Dusznikach-Zdroju, Januszem Rajzerem.

Paszport Worldloppet - wszystko, co warto o nim wiedzieć

czwartek, 12 września 2013 w Z życia
Motywuje do treningu i przekonuje do wyjazdów. Już 12 tysięcy narciarzy wie, że ta niewielka książeczka pozwala przejść do historii długodystansowych biegów narciarskich!

Medal Holmenkollen - zaszczytne odznaczenie narciarskie

piątek, 14 czerwca 2013 w Z życia
Dostąpić takiego honoru to ogromny powód do dumy i jednocześnie potwierdzenie, że weszło się do historii sportu. Dla narciarzy jest to osiągnięcie porównywalne z odebraniem odznaczenia państwowego. Czym więc jest Medal Holmenkollen?

Autobusem prosto na trasy biegowe w Jakuszycach

poniedziałek, 18 marca 2013 w Z życia
To kolejny krok w stronę rozpowszechnienia narciarstwa biegowego na Dolnym Śląsku - w każdy zimowy weekend, punktualnie o 7 rano z wrocławskiego dworca PKS odjeżdża do Jakuszyc specjalny autobus. Połączenie jest dla nas ogromnym ułatwieniem, to świetny pomysł - chwalą projekt narciarze.

Akcja "Pokonać strach" trwa. Przyłączmy się również w tym roku!

sobota, 09 lutego 2013 w Z życia
Niewidomi młodzi narciarze z Lasek chcą wystartować w Biegu Piastów. Zgłoszenia zostały już wysłane. W tym roku niewidomi zawodnicy przebiegną dwa razy dłuższy dystans, w sumie 96 km. Zgłosiliśmy siedmiu zawodników na 10 km, jeden z nich pobiegnie również na 26 km. Od początku stycznia prowadzimy zbiórkę pieniędzy na wyjazd na Bieg Piastów i Ridderrennet. Potrzebujemy zebrać minimum 5 tysięcy złotych, które pozwolą na wyjazd pięciu zawodników i przewodników, z kilkudniowym szkoleniem na trasach w Jakuszycach.

Licencja na dobre szkolenie

czwartek, 24 stycznia 2013 w Z życia
Czy to jeszcze moda, czy może już biegówkowy amok? W styczniowe weekendy w samej Warszawie wypożyczalnie realizują średnio kilkaset wydań dziennie - w znakomitej większości dla osób początkujących i słabo jeżdżących. W Jakuszycach liczbę wypożyczeń nart w każdy weekend można liczyć w tysiącach. W ślad za wypożyczaniem nart idzie zapotrzebowanie na usługi szkoleniowe. Ale jak wybrać dobrą szkołę biegania?

W Szklarskiej Porębie skorupki nasiąkają biegówkami

niedziela, 20 stycznia 2013 w Z życia
W Szklarskiej Porębie dzieci ze szkół podstawowych, a nawet przedszkoli uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki narciarstwa biegowego. Przeczytajcie o programie "Biegam, by lepiej żyć" i zacznijcie już lobbować w swoich regionach, żeby dzieci z całej Polski mogły poznać radość płynącą z biegania na nartach.

Bieg Piastów wspiera WOŚP

piątek, 14 grudnia 2012 w Z życia
Jeszcze w tym roku Bieg Piastów zostanie zlicytowany! Oczywiście na dobry cel, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Już teraz wejdź na Allegro.pl i wylicytuj Bieg Piastów. Aukcja trwa do 26 grudnia, do godz. 12.51.

Absurdy nowej ustawy, czy jednak poprawa warunków uprawiania narciarstwa biegowego?

sobota, 13 października 2012 w Z życia
Czy zapisy Ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich wprowadzą nowy ład na trasach biegowych? Czy może raczej spowodują, że miejsc do biegania będzie mniej?

Bieg Piastów ma nową witrynę internetową

czwartek, 12 lipca 2012 w Z życia
Internetową stronę Stowarzyszenia odwiedzają nie tylko uczestnicy największego i najstarszego w naszym kraju masowego biegu narciarskiego, ale także tysiące biegaczy przyjeżdżających w zimie na jakuszyckie trasy utrzymywane przez Bieg Piastów. Teraz korzystanie z witryny ma być łatwiejsze.

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Wczoraj
04:24
2 tygodnie temu
Eureka odpowiedział(a) w temacie Odp: Jak unikać kontuzji na forach.
Paź 30
kafar przyjadę 12.01 wyjadę 20.01 bez wyżywienia,chyba że można tylko śniedania
Paź 28
Więcej
Więcej

lubią nas