Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zmarł trener Józef Michałek - informacja o pogrzebie

opublikowano: 04 kwietnia 2022 autor: Redakcja
W poniedziałek 4 kwietnia 2022 roku zmarł trener Józef Michałek. Od lat blisko związany z naszym portalem, jeden z niewielu prawdziwych fachowców od biegów narciarskich, poważany również za granicą, który z ogromnym zaangażowaniem upowszechniał swoją wiedzę wśród amatorów i miłośników biegania na nartach.

Józef Michałek uznawany był za jednego z najlepszych trenerów biegów narciarskich w Polsce. Przez wiele lat zaangażowany był w sport wyczynowy, prowadził m.in. kadrę młodzieżową PZN w biegach narciarskich. Po zakończeniu kariery w sporcie kwalifikowanym aktywnie włączył się w szkolenie sportowców amatorów i upowszechnianie wiedzy o narciarstwie biegowym. Przez ostatnie lata był trenerem teamu nabiegowkach.pl, przez wiele sezonów najlepszej polskiej drużyny narciarskiej, która swoje sukcesy zawdzięcza w dużej mierze Trenerowi Józefowi. Chętnie dzielił się również wiedzą na szeregu szkoleń, kursów i obozów skierowanych do miłośników nart biegowych. Razem z zawodnikami portalowej drużyny często startował w zawodach na nartach i nartorolkach.

Od końca 2021 roku zmagał się z chorobą. Odszedł w poniedziałek 4 kwietnia w wieku niespełna 60 lat. Niech spoczywa w pokoju.

Msza Święta Żałobna, po której odbędzie się pogrzeb. zostanie odprawiona w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Dobrego Pasterza w Istebnej 07.04.2022 roku (czwartek) o godzinie 14:00.
Modlitwy za zmarłego odbędą się przed mszą,w kapliczce przy kościele.

Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie i najbliższym trenera Józefa Michałka.

zaktualizowano wtorek, 05 kwietnia 2022 15:22
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas