Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Cztery medale zawodników teamu nabiegowkach.pl w Mistrzostwach Polski PZN amatorów w biegach narciarskich

Jan Łacek ze złotem Mistrzostw Polski amatorów w biegach narciarskich. Władek Olszowski na 3. miejscu.

Jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale to bilans miejsc na podium w Mistrzostwach Polski amatorów w biegach narciarskich w 2020 roku zdobytych przez odpowiednio Jana Łacka, Barbarę Byrtus, Grzegorza Legierskiego i Władysława Olszowskiego. Jak wypadli pozostali?

W tym sezonie po raz pierwszy Mistrzostwa Polski amatorów zorganizowane zostały jako odrębna impreza. Odbyły się na wyczynowej trasie COS OPO Zakopane. Zawodnicy pokonywali techniką klasyczną 15 km - mężczyźni i 10 km kobiety. Startowano indywidualnie. W Mistrzostwach Polski klasyfikacja prowadzona była wyłącznie w kategoriach wiekowych co 10 lat.

W pierwszej kolejności brawa należą się Jankowi Łackowi za złoty medal w kategorii M50. W tej samej grupie Władek Olszowski uzyskał wynik na miarę brązowego medalu. Krążek w takim samym kolorze zawisł także na piersi Grzegorza Legierskiego w kategorii M40. Za to srebrny medal zdobyła Basia Byrtus w kategorii K40. Ogromne brawa.

Podium zarezerwowane jest tylko dla pierwszych trójek, nie każdy może się na nim zmieścić, zwłaszcza w kategoriach, w których jest ogromna konkurencja. Dlatego bardzo cieszy nas wynik Romka Majki i Kamila Krzywickiego, którzy w kategorii M40 zajęli odpowiednio 8. i 9. miejsce. Tuż za podium znalazły się też nasze zawodniczki w grupie K30 - Agata Szlachetka i Martyna Wiśniowska - które zostały sklasyfikowane na 4. i 5. miejscu. Gratulacje.

Wyniki wszystkich startujących zawodników z teamu nabiegowkach.pl w Mistrzostwach Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich w 2020 roku