Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Podsumowanie startów zawodników teamu nabiegowkach.pl w Enervit Classic 5 km

W sobotę 7 stycznia 2017 roku w Jakuszycach odbył się pierwszy bieg tego sezonu cyklu zawodów w biegach narciarskich Enervit Classic 5 km. W rywalizacji wzięło udział 11 przedstawicieli teamu nabiegowkach.pl. Tradycyjnie nasi zawodnicy należeli do najszybszych uczestników tych zawodów.

Przy kilkunastostopniowym mrozie w sobotę 7 stycznia w Jakuszycach odbyły się pierwsze zawody trzeciego sezonu Enervit Classic. W biegu techniką klasyczną na dystansie 5 km wystartowało 224 zawodników.

Krótki dystans i łatwa trasa działała niestety na niekorzyść czołowych zawodników teamu nabiegowkach.pl, którzy lepiej czują się na dłuższych dystansach. Mimo to na konto teamu nabiegowkach.pl znów zapiszemy wiele miejsc na podium, zarówno w klasyfikacji open, jak też w kategoriach wiekowych.

Bieg przyciągnął wielu mocnych zawodników i miał bardzo wysoki poziom sportowy. Nie przeszkodziło to w uplasowaniu się w pierwszej dziesiątce trzech naszych przedstawicieli. Najlepiej pobiegł Piotr Michałek zajmując trzecie miejsce open i tracąc do drugiego na mecie, blisko 20 lat młodszego Daniela Iwanowskiego, niespełna pół minuty.

Piotr w tym roku trafił do kategorii wiekowej pięćdziesięciolatków. To jak widać nie przeszkadza mu w rywalizowaniu z wiele młodszymi profesjonalistami. - Pieter, ty chyba biegasz teraz lepiej, niż gdy byłeś młodym zawodnikiem - komplementował drużynowego kolegę Władek Olszowski.

Mocne siódme miejsce zajął Grzegorz Legierski, jednocześnie będąc najszybszym czterdziestolatkiem. Władek Olszowski zaraz za dziesiątką i drugi w kategorii M50.

Kasia Witek pewnie wygrała klasyfikację kobiet, o minutę wyprzedzając zawodniczki z drugiego i trzeciego stopnia podium. Dodajmy, że tylko 25 mężczyzn miało szansę zameldować się na mecie przed reprezentantką teamu nabiegowkach.pl.

Przeczytaj relację i sprawdź pełne wyniki z Enervit Classic 5 km z 7 stycznia.

Wyniki reprezentantów teamu nabiegowkach.pl

 • Katarzyna Witek - 1. open kobiet, 1. K30
 • Marta Semiczek - . 24. open kobiet, 5. K50
 • Piotr Michałek - 3. open, 1. M50
 • Grzegorz Legierski - 7. open, 1. M40
 • Jan Łacek - 10. open, 3. M40
 • Władysław Olszowski - 11. open, 2. M50
 • Rafał Koryciński - 18. open, 7. M40
 • Michał Rolski - 25. open, 9. M40
 • Jakub Kurowski - 39. open, 12. M30
 • Kamil Kaczyński - 59. open, 6. M20
 • Robert Taperek - 61. open, 17. M30

Gratulujemy i prosimy o jeszcze.

Galeria zdjęć sportowców teamu nabiegowkach.pl z zawodów znajduje się jak zwykle na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (3)
KIBIC
KIBIC Z tego co widziałem i słyszałem Pan Piotr Michałek nie powinien być na tym miejscu. Za skracanie trasy jest nieunikniona dyskwalifikacja. Jednak jak widać nie wszyscy postępują według zasad fairplay, a organizatorzy nic sobie z tego nie robią. Serdecznie pozdrawiam.
07.01.2017, 18:54
Głosy: +2
Michał Rolski
Michał Rolski Z tego co było wyjaśniane po biegu, Piotr Michałek pod koniec biegu zjechał lekko z trasy, by nie wpaść w grupę ludzi. To sprawiło, że ściął trochę zakręt poza trasą. Osobą, która jako jedyna protestowała, był zawodnik, który dobiegł na IV miejscu. Chyba nie może przeboleć, że przegrał z wiele starszym od siebie biegaczem. Zawodnik ten zapomniał, że startował z pierwszej linii, a Piotr Michałek z dalszych rzędów. Pomiar czasu był brutto i strata na starcie była większa niż ewentualny zysk, jaki Piotr Michałek miał przy wypadnięciu z trasy i przez to lekkim ścięciu zakrętu. Cóż, na następnych zawodach rywal z IV pozycji z pewnością się zrewanżuje pokazując, czy faktycznie jest lepszy.
07.01.2017, 19:03
Głosy: -1
KIBIC
KIBIC Myślę że ten rywal nawet nie będzie brał pod uwagę Pana Piotra. Pojęcie zjechał lekko z trasy jest bardzo błędne. Są zasady trzeba ich przestrzegać, a zakręt bezproblemowo był do przejechania bez skracania, jakimś cudem zawodnik na IV pozycji DAŁ RADĘ, i to starszy daje przykład młodszemu, śmiejąc się mu na mecie w twarz.
07.01.2017, 19:08
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas