Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Sylwester Tomaszewicz wygrywa JeLyMan 10 km CT. A jak inni zawodnicy teamu punktowali w ten weekend?

Roman Majka na trasie JeLyMan 20 km F

W czwarty weekend lutego 2020 roku zawodnicy teamu nabiegowkach.pl brali udział w pierwszych biegach Festiwalu Narciarstwa Biegowego Biegu Piastów, a także czeskich zawodach JeLyMan zaliczanych do cyklu Ski Tour. Jak wypadli?

W sobotę 22 lutego w Jakuszycach rozpoczął się Festiwal Narciarstwa Biegowego Bieg Piastów. Pierwszym biegiem była Rodzinna 11, w której sportowcy pokonują dystans 11 km techniką klasyczną. W tych zawodach wystartował tylko jeden nasz reprezentant, Rafał Koryciński, który mimo ograniczonego treningu w tym sezonie ze względu na kontuzję, zajął wysokie - 10. miejsce w klasyfikacji open i 3. w kategorii M40. Gratulacje.

W niedzielę w Górach Izerskich narciarze ścigali się ponownie klasykiem, tyle że na dystansie 15 km w Memoriale Stanisława Michonia. To drugi bieg tegorocznego Festiwalu Narciarstwa Biegowego. W tych zawodach o bardzo wysokim poziomie sportowym najlepiej z naszych zawodników spisał się Romek Majka zajmując 15. miejsce open i 5. w M40. Kilka pozycji dalej - na 19. miejscu open i jako pierwszy zawodnik kategorii M50 finiszował Władek Olszowski. Na dalszych pozycjach bieg ukończyli - Kamil Kaczyński - 75. open i Stanisław Kaletka - 142. open.

W czeskich Górach Rychlebskich (nasze Góry Bialskie) w sobotę i niedzielę (22 i 23 lutego) biegacze narciarscy rywalizowali w zawodach JeLyMan zaliczanych do czeskiego cyklu Ski Tour - tego samego, w którego skład w bieżącym sezonie wchodzi też Bieg Piastów. Szczególnym prestiżem za południową granicą cieszy się sobotni bieg techniką dowolną na dystansie 20 km. W tych zawodach wystartowało pięciu naszych reprezentantów.

Najlepiej spisał się Andrzej Mojeścik, który zajął 11. miejsce open i 4. w kategorii M49 (mężczyzn od 40 do 49 roku życia). Tuż za nim - na 12. pozycji open i 5. w M49 - linię mety przeciął Grzesiek Legierski. Na 15. miejscu został sklasyfikowany Kamil Krzywicki, a Romek Majka niewiele dalej - na 18. pozycji. Paweł Kafarski ukończył bieg na 84. miejscu open, był 5. zawodnikiem w kategorii M69. Brawa dla wszystkich.

Dzień później zawodnicy rywalizowali w biegach techniką klasyczną. Tego dnia w JeLyMan-ie wystartował tylko jeden nasz reprezentant - Sylwester Tomaszewicz - który wygrał bieg na dystansie 10 km. W piątek Sylwester wziął udział również w czeskich zawodach dla leśników 44. Přejezd Orlických hor. Na dystansie 15 km klasykiem zajął trzecie miejsce open i pierwsze kategorii M40.