Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl ma za sobą ostatnie konsultacje w 2016 roku

W trzeci weekend grudnia 2016 roku - od piątku do niedzieli - na Kubalonce w Beskidzie Śląskim odbywały się trzydniowe konsultacje dla sportowców trenujących przy teamie nabiegowkach.pl. Doskonałe warunki śniegowe i piękna pogoda sprzyjały wydajnemu treningowi.

Grudniowe konsultacje były ostatnimi w tym roku, gdy uczestnicy całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl zjechali z różnych stron Polski, by wspólnie trenować pod opieką trenera Józefa Michałka. - Szkolenie na Kubalonce jest bardzo skuteczne. W tym miejscu można wykonać efektywny trening techniczny w pełnej konfiguracji terenowej tras. Są podbiegi i zjazdy o różnym profilu, z zakrętami w obu kierunkach. Kto nauczy się dobrze biegać na Kubalonce, ten będzie się czuć swobodnie na każdej innej trasie w Polsce - tłumaczył Józef Michałek - trener teamu nabiegowkach.pl.

Większość uczestników szkolenia pochodzi z nizin, więc w tym sezonie nie mieli jeszcze okazji nacieszyć się śniegiem i dobrze przygotowanymi trasami. Trzy dni zajęć, łącznie 12 godzin intensywnych ćwiczeń, to piękne zakończenie roku. Pogoda dopisała, zwłaszcza w sobotę, była doskonała. Sportowcy dużo czasu poświęcili na doskonaleniu techniki, w tym pokonywanie trudniejszych fragmentów tras. Biegano klasykiem oraz łyżwą.

- Kto chce dobrze biegać na nartach, musi umieć biegać dwoma stylami. Nawet jeśli zamierza współzawodniczyć tylko wybraną techniką, tę drugą - niepreferowaną - powinien opanować przynajmniej poprawnie - powtarzał trener po raz kolejny swoim podopiecznym.

Dzięki staraniom trenera zawodnicy w trakcie całego zjazdu mieli do swojej dyspozycji tuż przy wejściu na trasy dużą i ogrzewaną szatnię. Przygotowanie sprzętu, przebranie się, czy nawet podsuszenie elementów odzieży w przerwie między zajęciami, odbywało się w niezwykle komfortowych warunkach. - Gdy trenujemy w grupie, dużo łatwiej nam zorganizować tanio i wygodnie noclegi, posiłki, czy właśnie szatnię. Nie mówiąc o opiece trenera - tak doskonałego fachowca. Trenując indywidualnie, żadne z nas nie mogłoby liczyć na takie udogodnienia i komfort. W drużynie siła - podkreśla Michał Rolski, manager teamu nabiegowkach.pl.

Kolejne konsultacje czekają naszych sportowców w lutym 2017 roku. Do tego czasu zawodnicy z grup A i B wezmą udział w tygodniowym zgrupowaniu w Novym Mescie w Czechach. Będą też widywać się niemal w każdy zimowy weekend, by razem rywalizować w polskich i zagranicznych zawodach w biegach narciarskich.

Galerię fotek ze zjazdu z piątku, soboty i niedzieli znajdziesz na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas