Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl rozpoczął sezon jesienny startami w Czechach i Beskidzie Śląskim

Jacek Mederski, Martyna Wiśniowska i Grzegorz Legierski stawali na podium zawodów Polsce i Czechach. Ale to nie wszyscy reprezentanci teamu nabiegowkach.pl, którzy startowali biegach w weekend na przełomie września i października i wykazali się dobrą dyspozycją.

Jeśli gdzieś są zawody dla biegaczy narciarskich, z pewnością spotkasz na nich choćby kilku zawodników teamu nabiegowkach.pl. Czasem startuje dwudziestka naszych, a czasem tylko kilkoro, jednak reprezentacja drużyny nabiegowkach.pl jest wszędzie widoczna i odnosi sukcesy.

Skiroll Classics w Czechach

Jedną z ważniejszych imprez weekendu na przełomie września i października były nartorolkowe zawody w północno-zachodnich Czechach. Dwa biegi zaliczane do cyklu Skiroll Classics, w tym niedzielny finał będący jednocześnie Mistrzostwami Czech na nartorolkach techniką klasyczną. Więcej o zawodach przeczytasz w tej relacji.

Do Czech pojechała trójka naszych reprezentantów. Jacek Mederski i Michał Rolski wystartowali w sobotnim wyścigu na dystansie 30 km wokół kąpieliska Kristýna przy samym trójstyku granic polskiej, czeskiej i niemieckiej. Pętlę o długości 5 km pokonywano 6 razy. Choć trasa w większości była płaska, największą trudnością był bardzo silny wiatr, który na sporym odcinku wiał zawodnikom w twarz.

W tym biegu doskonale spisał się Jacek Mederski, który zajął w open 18. miejsce, natomiast w kategorii weteranów (mężczyźni w wieku 50 lat i więcej) był drugi. Tym samym przypieczętował swoje zwycięstwo w całym cyklu, ale o tym napiszemy w dalszej części tego tekstu. Michał Rolski ukończył bieg na 35. miejscu open.

W niedzielę do naszej grupy rywalizującej w biegu pod górę na dystansie 12 km dołączyła jeszcze Alicja Rolska. Ten uphill na górę Ještěd nad Libercem jest dość wymagający. Trudno też o spektakularne sukcesy, bowiem cieszy się bardzo dobrą obsadą. Wszyscy liczący się zawodnicy z tego kraju, juniorzy i seniorzy, walczą o tytuły mistrzowskie. Ale sukces można mierzyć różnymi miarami.

Dla Jacka Mederskiego najważniejsze było ukończenie biegu w dobrej dyspozycji. Zwycięstwo w generalce miał już w kieszeni po sobotnim biegu. Zgodnie z zasadami cyklu Skiroll Classics punkty zdobywa tylko pierwszych 30 zawodników na mecie. Weteranom w rywalizacji z młodymi wyczynowcami trudno o miejsce w top 30, zwłaszcza podczas mistrzostw kraju. Natomiast warunkiem ujęcia w klasyfikacji generalnej jest ukończenie biegu finałowego. Jacek spełnił ten warunek i podczas ceremonii dekoracji zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium między weteranami. Należą się duże brawa.

Zadowolona ze startu była także Alicja Rolska, która poprawiła swój czas w stosunku do poprzedniego roku blisko o 5 minut. Duża różnica czasowa, w dodatku zanotowana na nartorolkach z kołami o klasę wolniejszymi niż przed rokiem. - To bardzo duża poprawa - skwitował Józef Michałek - trener teamu nabiegowkach.pl.

Na miejscu 47. w kategorii seniorów (czyli mężczyzn do 49 roku życia) bieg ukończył Michał Rolski.

Beskidzki Triatlon Górski w Istebnej

W niedzielę 1 października w Istebnej biegacze narciarscy rywalizowali w ciekawym triathlonie, na który składały się: bieg terenowy z kijami na dystansie 3,5 km, jazda na rowerze górskim na dystansie 7 km i bieg techniką klasyczną na nartorolkach na trasie o długości 4 km. Zawodnicy musieli wykazać się dobrą formą i sprawnością we wszystkich tych konkurencjach, gdyż o zajętym miejscu decydował łączny czas.

Zawody wygrał Grzegorz Legierski. Grzesiek okazał się najszybszy w biegu z kijami i na nartorolkach. Na czwartej pozycji bieg ukończył Janek Łacek, a piąty był Piotrek Michałek. Janek bardzo dobrze wypadł na rowerze, natomiast Pieter świetnie poradził sobie na nartorolkach, gdzie zanotował drugi czas, tuż za Grześkiem. Na ósmym miejscu został sklasyfikowany Jacek Hyrnik. W konkurencji pań wygrała nasza zawodniczka Martyna Wiśniowska. Gratulacje dla wszystkich, a zwłaszcza dla zwycięzców.

Przeczytaj więcej o Beskidzkim Triatlonie Górskim.

Trochę zdjęć zawodników teamu nabiegowkach.pl z weekendowych zawodów znajdziesz w galerii na facebookowym profilu naszej drużyny.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas