Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Złote i srebrne medale w Barnett Uphill & Minimaraton dla teamu nabiegowkach.pl

Trzy złota i dwa srebra oraz wiele miejsc w czołówce to bilans wyników zawodników teamu nabiegowkach.pl w zawodach na nartorolkach, które odbyły się w Kotlinie Kłodzkiej 13 i 14 sierpnia 2016 roku. Podczas intensywnego zjazdu teamowego w długi weekend sierpniowy, oprócz startów odbywały się także treningi.

Od piątku 12 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia w Dusznikach-Zdroju odbywał się zjazd dla sportowców trenujących w całorocznym programie przy teamie nabiegowkach.pl. Oprócz treningów zaplanowanych na te dni w programie znalazły się także starty na nartorolkach w biegu pod górę na dystansie 11 km z przewyższeniem 300 metrów, a także biegu na 21 km na urozmaiconej trasie. Dla bardziej zaawansowanych sportowców z naszej drużyny udział w zawodach miał być sprawdzianem, dla mniej doświadczonych debiutem w zawodach na nartorolkach.

Piątek 12 sierpnia przeznaczony został na aklimatyzację i lekkie treningi. Przed południem trener Józef Michałek zaaplikował swoim podopiecznym spokojny trening imitacyjny, w którego założeniach była dokładność wykonywania ruchów. Po południu sportowcy wzięli udział w treningu technicznym na nartorolkach.

Ćwiczenia imitacyjne

W sobotę 13 sierpnia gwoździem programu był udział w uphillu z Dusznik-Zdroju do Zieleńca. Więcej o tych zawodach przeczytasz w relacji z Barnett Uphill i Minimaraton 2016. W biegu wystartowało 14 uczestników w barwach teamu nabiegowkach.pl, w tym trener naszej grupy Józef Michałek. Zawodnicy z naszej drużyny wystartowali w rywalizacji kobiet techniką klasyczną oraz mężczyzn techniką klasyczną i dowolnie. Dla trójki sportowców - Marka Chłopka, Piotra Żwaka i Roberta Sancheza-Tarnawieckiego - był to debiut w rywalizacji na nartorolkach. - Nigdy jeszcze nie pokonałem trasy na nartorolkach tak szybko - cieszył się na mecie Marek Chłopek.

Barnett Uphill 2016

Duże brawa dla Kasi Witek, która zdobyła złoto w rywalizacji pań techniką klasyczną. Nasza zawodniczka wyprzedziła drugą na mecie Natalię Grzebisz o blisko 5 minut. Doskonale spisał się Jacek Mederski także biegnący klasykiem. Na mecie zameldował się jako drugi ulegając jedynie Piotrowi Skowronowi z MKS "Karkonosze" Jelenia Góra. W rywalizacji mężczyzn techniką dowolną najwyższe, bardzo dobre 10. miejsce zajął Rafał Koryciński. W tym wyścigu udział wzięli m.in. polscy kadrowicze kombinacji norweskiej, wielu zawodników klubowych i doskonali na nartorolkach Czesi.

Galerię zdjęć z udziału teamu nabiegowkach.pl w Barnett Uphill 2016 publikujemy na facebooku.

Wyniki teamu nabiegowkach.pl w sobotę

Kobiety techniką klasyczną

1. Katarzyna Witek
5. Alicja Rolska
8. Joanna Kujawska

Mężczyźni techniką klasyczną

2. Jacek Mederski
4. Władysław Olszowski
5. Sylwester Tomaszewicz
6. Robert Dudziński
10. Robert Sanchez-Tarnawiecki

Mężczyźni techniką dowolną

10. Rafał Koryciński
20. Józef Michałek
23. Michał Rolski
26. Aleksander Korzeniowski
37. Marek Chłopek
38. Piotr Żwak

Niedziela 14 sierpnia to start w Barnett Minimaratonie na dystansie blisko 21 km z Niemojowa do Spalonej. Tego dnia rywalizowaliśmy techniką klasyczną - panie i panowie, dowolną - tylko mężczyźni, a także na pompowanych kołach.

Tym razem do naszych zawodników trafiły trzy medale. Podobnie jak w sobotę najlepszą w biegu kobiet klasykiem okazała się Kasia Witek. Drugą na mecie - Natalię Grzebisz - pokonała aż o ponad 9 minut. Nasza zawodniczka uzyskała najlepszy czas na trasie, zostawiając w tyle także wszystkie panie startujące dowolną techniką.

Jacek Mederski i Józef Michałek

Doskonale także spisał się Jacek Mederski. W męskiej rywalizacji techniką klasyczną prowadził przez dużą część dystansu. Na mecie był drugi, raptem 3 sekundy za młodszym o ponad 30 lat Michałem Skowronem - zawodnikiem uprawiającym wyczynowo biegi narciarskie. Oprócz tego Jacek na trasie ustąpił pola tylko dwóm zawodnikom startującym "łyżwą", a od reszty był dużo szybszy. W pierwszej dziesiątce mężczyzn biegnących klasykiem znalazło się czterech zawodników w barwach teamu nabiegowkach.pl.

Sylwester Tomaszewicz

W rywalizacji techniką dowolną walkę z wyczynowcami podjął Rafał Koryciński. Na mecie był 6. Gratulacje składamy Sylwestrowi Tomaszewiczowi, który zapracował na trasie na złoty medal w klasyfikacji biegnących na sprzęcie z pompowanymi kołami.

Galerię zdjęć teamu nabiegowkach.pl z Barnett Minimaraton 2016 znajdziesz na facebooku.

Wyniki teamu nabiegowkach.pl w niedzielę

Kobiety techniką klasyczną

1. Katarzyna Witek
4. Alicja Rolska
5. Joanna Kujawska

Mężczyźni techniką klasyczną

2. Jacek Mederski
7. Władysław Olszowski
8. Michał Rolski
9. Robert Dudziński
16. Robert Sanchez-Tarnawiecki

Mężczyźni techniką dowolną

6. Rafał Koryciński
19. Aleksander Korzeniowski

Mężczyźni techniką dowolną na kołach pompowanych

1. Sylwester Tomaszewicz

W czasie zawodów nasi zawodnicy mogli liczyć nie tylko na wsparcie trenera Józefa Michałka i niestartujących kolegów, ale także przyjaciół z TN Biegówki Wesoła, którzy na trasie podawali napoje i gorąco dopingowali. Moniko, Pawle, Łukaszu - dziękujemy za pomoc i życzliwą obecność.

Testy progowe

Na poniedziałek 15 sierpnia trener Józef Michałek zaplanował testy w celu wyznaczenia indywidualnych progów przemian mleczanowych u swoich podopiecznych. Na przedpołudniowym treningu zawodnicy pokonywali na podbiegu na nartorolkach odcinki o długości 2 km. Trener dokonywał pomiarów stężenia mleczanu we krwi. Na podstawie tych pomiarów, a także analizy wykresu częstotliwości skurczów serca (HR) podczas biegu na testowych odcinkach, wyznaczono wartości progowe, którymi zawodnicy będą kierować się w dalszych treningach.

Na koniec zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć podczas sierpniowego zjazdu.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas