nabiegowkach.pl > Imprezy > Relacje > 113 zawodniczek zmierzyło się w Jakuszycach w biegu tylko dla kobiet

113 zawodniczek zmierzyło się w Jakuszycach w biegu tylko dla kobiet

W biegu Fischer My Style Bieg tylko dla Kobiet, który odbył się w sobotę 16 stycznia 2016 roku w Jakuszycach zmierzyło się aż 113 przedstawicielek płci pięknej. Zawodniczki rywalizowały techniką klasyczną na dystansie 7 km. Pomysł Stowarzyszenia Bieg Piastów na stworzenie biegu, w którym kobiety mogą rywalizować tylko ze sobą, okazał się strzałem w dziesiątkę. Żaden inny bieg narciarski w Polsce, poza Biegiem Piastów, nie może pochwalić się tak wysoką frekwencją pań.

Wszystko wyszło perfekcyjnie! – cieszyła się na mecie Alena Jindřišková. Prowadziła prawie cały czas, ale w okolicach mety zbliżyła się do niej ambitnie walcząca Daria Deja. Po pasjonującym finiszu wygrała minimalnie Alena. Daria długo dochodziła do siebie leżąc na śniegu tuż za metą. Fantastycznie pobiegła trenerka młodych biathlonistów Joanna Badacz, która zajęła trzecie miejsce.

Zwycięzczyniami były jednak wszystkie uczestniczki biegu. Zdecydowana większość z nich to zupełne amatorki, które nigdy nie uprawiały wyczynowo biegów narciarskich. Kinga Sładczyk oceniła, że bieg wyłącznie w kobiecym gronie jest lepszy, niż razem z mężczyznami. – Jest równiej – tłumaczyła. Ewa Szmel i Ewa Hofman – świetne biegaczki, obie dziś w pierwszej dziesiątce, narzekały na smarowanie. – Zajechałam się – przyznała za metą pierwsza z nich.

Bieg rozegrany został w świetnych warunkach śniegowych, na trasie na Polanie Jakuszyckiej i w pobliskim lesie. Zawodniczki trzy razy pokonały pętlę długości ponad dwóch kilometrów.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bieg Piastów ze wsparciem sponsorów. To były pierwsze zawody narciarskie Stowarzyszenia Bieg Piastów w tym sezonie zimowym. Frekwencja była znacznie wyższa, niż w biegu kobiet przed rokiem (wówczas ukończyło go o 20 pań mniej).

Pod artykułem załączamy wyniki open i w kategoriach wiekowych.